Гройсман заявив, що проти ідеї ліквідації “Нафтогазу”

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман виступив проти ідеї ліквідації “НАК Нафтогаз України”.

Про це він заявив в ефірі програми “Свобода слова”, передає “Укрінформ”.

“Тільки зараз ведеться арешт активів. “Газпром” дійсно має нам перерахувати 2,6 млрд доларів. Абсолютно очевидно, що ліквідація “Нафтогазу” ліквідує і сам борг кредитора.

Тому це неможливо за будь-яких умов. Якщо не стоїть мета вибачити росіянам 2,6 млрд доларів”, – підкреслив прем’єр.

 “Якщо думати про те, що їм вибачити, то треба ліквідувати, а якщо думати про Україну, то це робити неможливо і не потрібно, бо це дуже серйозний подарунок нашому ворогу”, – додав він.

Як повідомлялось, на прес-конференції в п’ятницю лідер партії “Батьківщина”, нардеп Юлія Тимошенко заявила про намір ліквідувати НАК “Нафтогаз України” після президентських виборів.

“Для правління цієї корумпованої продажної влади залишилося півроку. Через півроку перше, що ми зробимо, – ліквідуємо НАК” Нафтогаз “як непотрібного посередника”, – заявила Тимошенко.

“А також, якщо НАК “Нафтогаз” створить інші посередницькі структури, а він зараз планує це зробити для продажу природного газу українцям… Все це буде ліквідовано”, – додала вона.

 Політик також розкритикувала ініціативу “Нафтогазу” про продаж 49% -ої частки газотранспортної системи (ГТС) України.

“Для того щоб побудувати таку ж газотранспортну систему, потрібно витратити $300 млрд. Це порахована сума в цінах сьогоднішнього дня, враховуючи газові сховища… Вони збираються забрати практично половину власності ГТС в 20 разів дешевше. Приблизно те, що вони оцінюють в $ 7 млрд”, – сказала лідер “Батьківщини”, назвавши таку ідею “аферою століття”.

Тимошенко також заявила, що якщо продаж 49% ГТС відбудеться, після президентських виборів це рішення буде скасовано.

Крім того, вона вважає обманом твердження про те, що українська ГТС залишиться без потрібних обсягів транспортування газу. На її думку, такого розвитку ситуації можна не допустити стрімким збільшенням видобутку українського газу.

“Перше, що ми будемо робити, – це розгорнемо стрімкий видобуток природного газу після президентських виборів, повністю забезпечимо себе нашим українським природним газом і будемо частково наповнювати нашу газотранспортну систему і експортувати газ в ЄС”, – сказала політик.

Пізніше вона пообіцяла вибити усі борги з “Газпрому”, якщо переможе на виборах президента.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *