Податкова збирається контролювати банківські рахунки українців

Українцям розповіли, як податкова збирається контролювати стан українців. Як передає Хвиля, про це йдеться в сюжеті на телеканалі ICTV.

Відзначається, що податкова хоче знати все про банківські рахунки українців. Так, у Верховній Раді України знаходиться два відповідні законопроекти. Ініціатором першого законопроекту виступив уряд – він хоче внести зміни до податкового кодексу. У разі його прийняття, податковим нададуть дозвіл, за допомогою письмового запиту, до банківської таємниці платників податків, щодо яких є дозвіл суду. Таким чином, вони зможуть отримати інформацію про баланс такого рахунку і зробити списання в разі виявлення грошей на рахунку боржника.

При цьому експерти заспокоюють, що ці зміни не повинні торкнуться законослухняних громадян. Однак вони вказують на деякі недоліки в законопроекті.

За словами юриста Ніни Бец, законопроектом не передбачено обов’язку податкового органу подати саме з письмовим клопотанням ще й рішення суду. «Тому тут можуть бути зловживання з боку податкової, є ймовірність того, що інформація буде надаватися на підставі не тих рішень суду, про які йдеться в самому клопотанні».

Тим часом, другий законопроект, яким хочуть розширити можливості податкової, розробили в «Слузі народу». Гим хочуть внести зміни в закон про банки і банківську діяльність. Депутати вважають, що доступ до банківської таємниці через суд гальмує і перешкоджає своєчасному нарахуванню сплати податків боржниками, а розроблений ними законопроект допомагає боротися з відмиванням доходів та фінансуванням тероризму.

Однак експерти попереджають, що дані зміни можуть торкнуться не тільки порушників, а й простих громадян. За допомогою письмового запиту банки отримають інформацію про баланс банківського рахунку, про рахунки, операції і так далі.

Бец підкреслила, що податкові органи можуть почати полювання за громадянами. Тому що під приціл потрапляють не тільки представники бізнесу, а й прості громадяни.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *