За бюджет-2021 ВР 20 жовтня може не голосувати

Верховна Рада на засіданні 20 жовтня може не голосувати за проєкт держбюджету-2021 у першому читанні, номінальна причина – Бюджетний комітет не встигне підготувати фінальний текст пропозицій, реальна причина – недостатньо голосів. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив нардеп від “Голосу”, перший заступник голови податкового комітету Ради Ярослав Железняк.

“Номінальна причина: не встигне підготувати комітет. Так, Бюджетний Комітет для фіналізації тексту бюджетних пропозицій (воно ж перше читання) збереться не сьогодні 15-го жовтня, а 16-го жовтня. Ну а там можна не встигнути роздати текст депутатам за 2 дні, і все.

Регламент порушений Комітетом -> Спікер не має право ставити -> терміни повинні переноситися”, – написав депутат.

“Думаю, реальна причина зрозуміла.

Немає голосів навіть на перше читання:

  • всередині “Слуги” випадає велика частина депутатів, орієнтованих на Коломойського. Легке запрошення до танцю під назвою “нова Коаліція” почалося;
  • не приїдуть хворі коронавірусом + депутати, які не будуть на голосуванні через місцеві вибори;
  • поза “Слуги” далеко не всі групи/фракції депутатів готові підтримати уряд і ОП.

Загалом, на таке рішення перед виборами поки 210-220 голосів тільки є. І то оптимістично. І то якщо інші не почнуть качати”, – додав Железняк.

За його словами, поки вилядає, що “битва за бюджет буде яскравим етапом битви за нову або стару коаліцію вже після місцевих виборів в листопаді”.

Железняк також зазначив, що саме засідання Ради відбудеться 20 жовтня.

“І є обґрунтовані чутки, що там буде сюрприз. Так що попкорн ховати не варто”, – додав нардеп.

Пізніше він написав, що 20 жовтня замість голосування по бюджету буде звернення президента Володимира Зеленського до Верховної Ради.

Співрозмовники кореспондента “Української правди” в апараті Верховної Ради: “Ще офіційних документів не приходило, але станом на вівторок вони планували (Зеленський зі своїм офісом) приїхати в Раду зі своїм виступом. Ми готуємося до виступу”.

Співрозмовники в апараті ВР припускають, що виступ Зеленського ще можуть скасувати через негатив від опитування щодо 5 запитань, яке президент вирішив провести в день місцевих виборів 25 жовтня.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *