Захід почав тиснути на українську владу

Ситуація із заморожуванням 820 млн доларів українського бізнесмена Ріната Ахметова яскраво показує, що західний світ розпочав тиск на владу України через активи олігархів. Таку думку виразив політолог Олексій Якубін.

Як повідомляє «Голос.UA», на думку політолога, рішення суду Нікосії на Кіпрі могло бути спричинене довготривалим конфліктом українських олігархів Коломойського, Григоришина, Новинського, який ініціював позов відносно Ахметова. Захід чудово розуміє, що бізнесові стосунки олігархів є їхньою «ахіллесовою п’ятою». Тому за умови невиконання мінських домовленостей та відтермінування створення антикорупційного суду, західний світ наступатиме на болюче місце української влади.

«Захід усвідомлює, що голка в яйці Кощія – це, в першу чергу, активи олігархів, які перебувають за кордоном. Не виключаю, що це натяк в бік президента Петра Порошенка. Якщо він думає, що вдасться «відкосити» і не вирішувати питання з Заходом, то відчує його тиск на владу через олігархів і їх активи за кордоном», – тлумачить нинішню ситуацію Якубін. За його словами Ахметову зараз не потрібна компанія «Укртелеком», оскільки вона не приноситиме значного прибутку. Все, що стало менш рентабельне і пов’язане з підтримкою мережі, було повернене державі.

Нагадаємо, внаслідок довготривалого правового вирішення справи «Укртелекому» активи українського бізнесмена Ріната Ахметова заморозять. Рішення судових органів Кіпру 27 грудня постановило, що буде заморожено 820 млн доларів.