Грабіжники мільярдів виходять за три копійки

Є такий старий анекдот: “Вуйку, а що будете палити, коли цигарки закінчаться? Напевне сільраду”. У випадку нашої країни такою “сільрадою” може стати суд. Печерський…

Цілий рік кропіткої роботи, 454 санкціоновані обшуки, 1700 співробітників поліції, 500 військових прокурорів, 25 затриманих фігурантів. Найбільша антикорупційна спецоперація за часів незалежності.

Всі зусилля було помножено на нуль Печерським судом.

У колишнього голови ДПА Луганської області Антипова під час обшуку вдома знайшли $3 800 000 кешу. В одній сумці. Явно не останні копійки тримав вдома готівкою. Ці, напевно, на поточні видатки і на “рішалки”, раптом що.

Абсурд? Знущання? Маразм?

Кримінально процесуальний кодекс! Саме він досі дозволяє заставу для корупціонерів. І виходять на волю за три копійки ті, хто роками грабував державу на мільярди. Саме його давно вже пора змінювати. Ніяких застав за корупційні діяння. НІЯКИХ!

Боротьба з корупцією нагадує риболовлю на Discovery. Зловили, поцілували, відпустили…

І щодо “зради”, “замовлень” і “грандових антикорупціонерів-аніматорів”.

Скільки громадських активістів та грузинських крикунів зараз під судом у цій величезній справі про розкрадання? Цікаво просто. Чи замовлення не надходило?

Після всього цього “серіалу” висновок напрошується єдиний: судовій реформі в Україні бути. Інакше “цигарки у вуйка можуть закінчитися”.

П.С. І, до речі, що там за дим на Печерську?

Володимир Мартиненко, голова громадської ради у МВС України, радник Міністра внутрішніх справ України