Луценко назвав протизаконним участь ФБР у спільної спецоперації з НАБУ

Генеральний прокурор України Юрій Луценко розкритикував главу Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) Артема Ситника за заяви про те, що в спецоперації відомства брали участь співробітники Федерального бюро розслідувань (ФБР).

Луценко заявив, що подібні дії є протизаконними, передає Інтерфакс-Україна.

“Як мені повідомили, у вашій студії Артем Сергійович Ситник сказав, що це була спільна операція НАБУ та ФБР, якщо він це заявив, то виникає взагалі питання, хто дозволив операцію іноземної спецслужби на території України. Спільна операція, як він формулює – це абсолютно незаконна дія без відповідних законних процедур “, – заявив генпрокурор.

Раніше Луценко назвав агентів Національного антикорупційного бюро, які працюють під прикриттям, нелегальним угрупованням.  В ефірі телеканалу 1 + 1 він заявив, що всі вони набрані з порушенням закону.

“Закон вимагає, щоб усіх, усіх до єдиного працівників НАБУ набирати на відкритому конкурсі. Але десятки агентів, в тому числі, ті двоє, які були зафіксовані на конспіративній квартирі, обрані на якихось закритих процедурах, що порушує закон”, – сказав він.

Ніхто з агентів НАБУ під прикриттям, впевнений Луценко, не допущений до державної таємниці, але водночас їм надаються матеріали “прослушки” СБУ, що є кримінальним злочином.

Генпрокурор заявив, що агенти НАБУ під прикриттям використовують незареєстровану в Україні прослуховувальну техніку, яка завезена контрабандним шляхом.

Луценко звинуватив їх у використанні незаконних методів провокацій.

“Весь апарат агентів на сьогодні поза законом, тому керівник агентства, який особисто розпочав такий відбір агентів, допуск їх до держтаємниці, надання їм особливо таємних документів, має приймати рішення для себе”, – наголосув генпрокурор.


Нагадаємо, між НАБУ, ГПУ та СБУ розгорівся конфлікт. Агент Бюро під прикриттям затриманий співробітниками спецслужби. Генпрокуратура підозрює його в провокуванні хабара. НАБУ звинуватило ГПУ та СБУ в зриві секретної операції з виявлення корупції в Держміграційній службі.