Колектори шантажували боржників фізичною розправою та порнографічним контентом із зображенням клієнтів-боржників

Кіберполіція викрила злочинну групу колекторів, які шантажували і створювали порнографічний контент із зображенням клієнтів-боржників. Про це повідомляє Департамент кіберполіції Національної поліції України.

За даними відомства, фігуранти надавали кредитні послуги, а в разі несплати позики – шантажували клієнтів.

Встановлено, що учасниками злочинної схеми було більше 30 чоловік. Фігуранти створили дві фінансові компанії, які надавали кредити. У штаті компанії були і колектори, які займалися шантажем клієнтів-боржників. Зловмисники за допомогою фоторедакторів виготовляли порнографічний контент із зображенням позичальників або їх родичів. Після цього погрожували поширити такі матеріали або застосувати фізичну розправу.

За попередніми підрахунками, зловмисники здійснили понад 360 тисяч таких загроз громадянам з різних регіонів України.

Працівники поліції провели 50 обшуків в офісах компаній, квартирах і автомобілях фігурантів. За результатами вилучені мобільні телефони, комп’ютерна техніка, серверне обладнання і “чорнові” записи. Обшуки одночасно проходили на території Київської, Харківської, Вінницької, Сумської областей та в столиці

Відкрито кримінальне провадження за ч. 4 ст. 189 (вимагання) і за ч. 3 ст. 301 (Ввезення, виготовлення, збут і розповсюдження порнографічних предметів) Кримінального кодексу України. Зловмисникам загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна. Слідчі дії тривають.

Процесуальне керівництво здійснює Офіс Генерального прокурора України.

Повідомляється також, що угруповання зловмисників викрили співробітники Департаменту кіберполіції спільно з Головним слідчим управлінням Нацполіціі.