Горбатюк заявив, що в ГПУ його змушували виконувати незаконні накази
За словами глави департаменту спецрозслідування ГПУ Сергія Горбатюка, він направляв генпрокурору України Юрію Луценку рапорти про який чиниться на нього тиску, проте відповіді на них не отримав.
Керівник департаменту спецрозслідування ГПУ Сергій Горбатюк заявив в ефірі телеканалу “112 Україна”, що під час розслідування ним справ екс-соратників Віктора Януковича на нього чинили тиск представники наглядового відомства.
Зокрема, слідчий стверджує, що зіткнувся з перешкоджанням своїй роботі під час розслідування справи екс-міністра доходів і зборів Олександра Клименка.
“Якщо брати справу Клименко, то гальмування в просуванні було з боку керівництва. Назвати конкретно прізвища фігурантів справи не можу, тому що слідство щодо них триває, їм повідомили про підозру, сподіваюся, справа буде направлена до суду і буде вирок. Знову-таки, були надії, що ми суттєво просунемося, тому що в загальному у нас в цій справі було заплановано понад 50 підозр співробітникам податкової інспекції різних районів. Однак справа відразу забрали, після того, як я надав документи про те, як відбувалося до цього тиск “, – зазначив Горбатюк.
Відповідаючи на питання, чи тиснули на нього діючі співробітники ГПУ, він сказав: “Пропозиції, так, звучали від заступника генерального прокурора”.
“У лютому я як раз з цього приводу виступав, що був тиск … Тиск здійснювалося через мого небажання виконувати незаконні вказівки”, – пояснив співрозмовник телеканалу.
Горбатюк додав, що зіткнувся зі складнощами і при розслідуванні інших справ спільників побіжного екс-президента України Віктора Януковича, наприклад, екс-міністра екології та природних ресурсів Миколи Злочевського та голови Опозиційного блоку, нардепа Юрія Бойка.
“Справа Злочевського не розслідував тривалий час нашим департаментом, тільки в червні було передано нам. Місяць ми розслідували, а після цього у нас забрали. Те ж саме – вишки Бойка”, – уточнив керівник департаменту.
За його словами, він направляв генпрокурору України Юрію Луценку рапорти про який чиниться на нього тиску, проте відповіді на них не отримав.
24 жовтня була створено управління з розслідування злочинів, скоєних злочинними організаціями. Всі справи проти Януковича, які вів департамент спецрозслідування ГПУ, передали новому управлінню.
Горбатюк, коментуючи відсторонення від зазначених справ Януковича, повідомив про конфлікт з генпрокурором.
Луценко сказав, що не підтримував позицію Горбатюка про необхідність очного судового процесу над швидким екс-президентом.
26 жовтня Горбатюк пішов на лікарняний і попросив його звільнити. На це генпрокурор відповів, що звільнення глави департаменту спецрозслідування неприпустимо.