Голова Комітету виборців України назвав головних претендентів на пост глави ЦВК

На думку експерта, Центральну виборчу комісію може очолити кандидатка від «Народного фронту» або БПП

Головними претендетами на посаду голови ЦВК є кандидатка від партії «Народний фронт» Наталія Бернацька та кандидатка від БПП Світлана Кустова.

Про це заявив голова Комітету виборців України Олексій Кошель у ефірі телеканалу Еспресо.

«Якщо раніше партії вносили пропозицію, а президент підтримував кандидатів, які були відданими партійцями, людьми з партійної обріти. То тепер більша половина списку – це досвідчені юристи, які могли б швидко увійти у роботу ЦВК», – заявив Кошель.

На його думку, на посаду голови чи його заступника претендує Наталія Бернацька, яка має серйозний досвід управлінської роботи. Також на лідерські позицію претендує Світлана Кустова, яка свого часу працювала помічницею Порошенка і захищала у суді Віктора Ющенка.

Голова КВУ також нагадав, що Центрвиборчком – це колегіальний орган, тож схильність голови і заступника до певних партій не матиме великого впливу на рішення установи. Кошель зазначив, що для демократичності виборів необхідно розглядати не тільки членів ЦВК, а насамперед провести повноцінну виборчу реформу.

Верховна Рада не має допустити, щоб була обрана Центральна виборча комісія, де будуть представлені тільки дві провладні партії – БПП та «Народний фронт». Про це наголосив народний депутат України попередніх скликань, письменник Володимир Яворівський у програмі «Vox populi» (19:15 – 20:00 на телеканалі ZIK).

Володимир Яворівський підкреслив, що досить негативно ставиться до роботи чинного Президента та його політичної сили, оскільки, на його думку, вони не зробили нічого корисного для України.

«Я Порошенка знаю вже дуже давно, і колись він навіть приходив до мене як до депутата на прийом, коли був ще бізнесменом-початківцем. Але сьогодні мене найбільше дивує і розчаровує те, що Порошенко досі залишається бізнесменом. Тому я написав йому відкритого листа і сказав щодо цього все, що думаю», – зізнався Яворівський

Він зауважив, що був членом слідчої комісії, яка розслідувала трагедію під Іловайськом та причини колосальних військових кадрових втрат.

«під час розслідування ми дізналися про те, що тодішній міністр оборони Гелетей знав про оточення, в якому опинилися українські війська в Іловайську. Знали й усі вищі чини, що увійшли російські регулярні війська. І коли наші військові просили підтримки, то їм відверто брехали, що підкріплення невдовзі буде. А в цей час у Києві на Хрещатику проводили військовий парад для Президента», – нагадав Володимир Яворівський.

Натомість зараз, після таких великих жертв з боку українського народу, політики продовжують вести нечесну гру та намагаються відстояти тільки свої інтереси.

«Зараз призначають членів Центрвиборчкому, де всі люди є представниками від двох коаліційних сил – БПП та «Народного фронту». Натомість немає представників ні від «Батьківщини», ні від «Самопомочі» та решти партій. Тому Верховна Рада не має допустить, щоб була обрана саме така Центральна виборча комісія», – наголосив Володимир Яворівський.

Як відомо, президент Порошенко передав голові Верховної Ради подання на оновлення складу ЦВК: він запропонував 14 кандидатів від різних політичних сил у парламенті.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *