РОЗЕНКО: МІНІМАЛЬНА ПЕНСІЯ НЕ ЗРОСТЕ ТАК СУТТЄВО, ЯК МІНІМАЛЬНА ЗАРПЛАТА

Віце-прем’єр Павло Розенко в інтерв’ю агентству «РБК-Україна» заявив, що уряд планує двократне зростання з 1 січня лише мінімальних зарплат, тоді як підвищення прожиткового мінімуму (до якого прив’язані в т.ч. мінімальні пенсії) відбуватиметься в раніше запланованих (суттєво менших) рамках.

Разом з тим, П. Розенко зауважив, що перший крок до перегляду системи прожиткового мінімуму зробив, переглянувши мінімальний споживчий кошик.

«Прем`єр вже анонсував нові підходи щодо пенсій. Ми подивимося, які можливості дасть нам підвищення мінімальної зарплати, які можливості відкриються для пенсійної системи, і далі будемо думати [щодо прожиткового мінімуму].

<…> Із 1 травня і з 1 грудня 2017 року на 10% будуть підвищені розміри прожиткового мінімуму для різних категорій громадян. Це означає, що будуть проіндексовані всі соціальні виплати, які «прив`язані» до прожиткового мінімуму. Що стосується розмірів мінімальної зарплати, то ці підвищення відбуватимуться окремо, в незалежності від підвищення прожиткового мінімуму. В окремих законах, або в окремих змінах до Закону про бюджет на відповідний рік», – констатував В. Розенко.

Окремо він наголосив, що розмір запланованого дефіциту держбюджету не буде зростати, попри очікуване зростання видатків держказни внаслідок підвищення мінімальної зарплати.

«Витрати збалансовані, не збільшують дефіцит, тому жодним чином не призведуть до збільшення інфляції вихід в оборот цих грошей, і не призведуть до девальвації. Це абсолютно нормальний економічний і політичний крок, який, на мій погляд, дає більше плюсів, ніж мінусів. Ми знаходимося в параметрах держбюджету, ми не збільшуємо дефіцит держбюджету, що зафіксовано меморандумом [з МВФ]», – зауважив П. Розенко.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *