Loading...

Глава Укрзалізниці Бальчун заявив про своє отруєння і звернувся з публічною заявою до ЗМІ

Глава Укрзалізниці Войцех Бальчун повідомив подробиці про виниклі у нього проблеми зі здоров’ям і пояснив нападки на діяльність його команди в українській залізничній компанії.

Про це він написав на своїй сторінці в Фейсбук.

Також на сайті Укрзалізниці з’явилося публічне Заява для ЗМІ голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Войцеха Бальчуна. Наводимо його повністю.

“З початку моєї місії в Україні я чую два слова: quick wins (швидкі перемоги) i PR. Цікаво, що б на це відповіли колеги з Німеччини або інших європейських країн, в яких системні реформи залізниці впроваджуються вже багато, багато років? В Німеччині – понад 20 років 🙂 Я думаю, що вони б або розсміялися, або покрутили б пальцем біля скроні. Реформування залізниці, особливо такий великий, як Укрзалізниця, вимагає часу. Якщо до цього додати ще й немислимі в західному світі масштаби патологій, то повинні говорити про роки, і то, це за умови безумовної політичної підтримки.

Укрзалізниця – це прекрасна компанія з величезним потенціалом. Але в той же час – це фірма, яка є звичайною політичною здобиччю і джерелом величезної кількості схем. Протягом багатьох тижнів я чую про підготовку проти мене кампанії в ЗМІ. Цього і слід було очікувати, тому що ми починаємо потроху реально контролювати Укрзалізницю, і все частіше нам вдається вирішувати справи згідно з інтересами національної залізниці, а не тільки за принципом: дати заробити зовнішнім постачальникам / посередникам. Все зникло! – Залізниця весь час працює. Все зникло! – Паливо поставляється, ми розкрили змову, збільшуємо кількість постачальників, знижуємо ціни. Все зникло! – Ми почали ремонтувати локомотиви, яких повинно було вистачити під час піку перевезень. Все зникло! – Ми почали ремонтувати вагони, навіть почали їх робити на власній виробничій базі і на українських підприємствах. Все зникло! – Міняємо умови, на набагато кращі, ніж планувалося, і почнемо продавати металобрухт.

Таких ініціатив сотні. Аргумент, що у нас є 7 млрд гривень на рахунках, і ми нічого з цим не робимо, є одним з найбільш хибних, які я чув в житті. А наша заборгованість? А технічний дефолт? А процедури закупівель, фінансові результати, стабільність фірми по відношенню до фінансових установ, наш cash flow тощо? Потрібно знати основні принципи економіки. Поїзд моїх опонентів вже відходить, і для них – це остання можливість сказати, що Бальчун нічого не зробив, не впорався.

У Польщі, коли ми починали реформування PKP CARGO, ситуація була схожа. Всі, хто втрачав контроль і вплив, бігали до міністра з гаслами: що цей Бальчун витворяє. Міністр прийняв мою сторону, а потім ми провели найбільш успішне реформування залізниці в Європі. Якщо Україна хоче думати про справжні, системні реформи, потрібно запастися терпінням. Якщо ж їй потрібні тільки красиві гасла і PR, зі збереженням існуючих схем і патологій, то потрібно взяти свого, добре укоріненого в місцевій реальності, українського менеджера «, – говориться в заяві глави Укрзалізниці.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *