Падіння економіки б’є українців по кишенях

Україна і її населення продовжують відчувати результати всесвітньої економічної кризи, що почалася через пандемію коронавірусу. Негативні результати економічної діяльності фіксуються майже у всіх галузях країни, як свідчать дані про зміну ВВП за перший квартал 2020 року з боку Державної служби статистики України.

Як вказується в звіті, в квітні рівень українського промислового виробництва впав відразу на 12,8%, якщо брати в розрахунок аналогічний результат за 2019 рік.

Найбільший спад спостерігається в галузі текстильного виробництва, а також у виготовленні одягу і взуття. Зокрема, показник впав майже на третину від попередніх значень, що в процентному співвідношенні – на 30,9%.

Погані показники України показала і у вугільна промисловість: до березня місяця видобуток впав на 30,3%.

Третьою галуззю, яка найбільше постраждала від кризи, можна виділити сферу машинобудування: до березня результати впали на 26%, до квітня 2019 року – на 35,6%.

При цьому більш менш стабільний показник спостерігається в хімічній промисловості: в цій сфері рівень зниження результативності впав лише на 0,8% до березня. Аналогічний результат фіксується і в фармацевтичному виробництві: зниження до березня місяця спостерігається на рівні 3%.

Як розповіли експерти, все це негативним чином відображається на кишенях українців: ціни за послуги і ряд товарів зросли, тоді як зарплати українців зменшилися.

Через пандемію короновірусу середня заробітна плата найманих працівників впала відразу на 10%, що в грошовому еквіваленті дорівнює 1000 гривень.

Тим часом, за самим песимістичним сценарієм, який передбачає тривалий карантин, економіка України до кінця року може скоротитися на 7%.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *