Волкер: в мене викликає сум те, що Франція та Німеччина чітко не заявляють, що Росія є порушником Мінських домовленостей

Колишній Спецпредставник США з питань України Курт Волкер впевнений, що президент Володимир Зеленський і його команда чинять правильно, демонструючи свою готовність вести переговори з Росією у різних форматах, будучи гнучкими і пропонуючи нові ідеї. Про це він заявив під час пресконференції, цитує “Голос Америки

За словами Волкера, напередодні він мав змогу переговорити з віце-прем’єром Олексієм Резніковим, який є першим заступником глави української делегації в ТКГ, і зробив висновок, що українська сторона не має жодних ілюзій щодо можливості проведення виборів на Донбасі без повного контролю над територією чи визнання так званих народних республік.

Волкер привітав рішення включити українських громадян до діалогу в Мінську, які представляють Донбас – таким чином вони позбавляють Росію аргументу, що народ Донбасу на них не представлений.

Він вважає, що США не відіграли достатньо вагому роль у підтримці України у перемовинах з того часу, як він залишив посаду спецпредставника у вересні минулого року.

 Волкер: “І тепер все покладається на Францію та Німеччину. І що в мене викликає сум, так це те, що Франція та Німеччина чітко не заявляють, що Росія є порушником Мінських домовленостей, що вона є їх підписантом, частиною домовленості, а не стороннім спостерігачем, що вона є учасником конфлікту і не виконала взяті на себе зобов’язання”.

Нагадаємо:

9 червня вперше до роботи Тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання на Донбасі залучили представників окремих районів Донецької та Луганської областей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *