НАБУ повідомило про підозру трьом чиновникам Одеської міськради

Детективи Національного антикорупційного бюро України 10 червня повідомили про підозру трьом чиновникам Одеської міськради, а також засновнику приватної компанії у нанесенні 131 млн грн збитків територіальній громаді Одеси.

Їх підозрюють в організації схеми викупу нерухомості за кошти місцевого бюджету за завищеною ціною, повідомляється на сайті НАБУ.

“У 2016 році Одеська міська рада викупила в комерційної структури нежитлову нерухомість загальною площею понад 6 тис. кв. м, розташовану на 141 га. Завдяки цій ділянці, яка перебувала у комунальній власності, планували збільшити площі для поховань на кладовищі “Західне”, що в Одесі. Ціну викупу визначили у понад 146 млн грн нібито за результатами незалежної оцінки. Однак за два роки потому експертиза, проведена державною спеціалізованою експертною установою в межах розслідування НАБУ та САП, встановила, що ціну викупу завищили більш ніж у 10 разів (реальна вартість становила близько 15 млн грн), а дані, на підставі яких її визначили у 2016 році, виявилися неправдивими”, – зазнавили в НАБУ.

Як наслідок, 146 млн грн, які надійшли комерційної компанії від департаменту комунальної власності, власники вивели і легалізували через ряд суб’єктів господарювання. За даними слідства, чиновники Одеської мерії та компанії діяли спільно, усвідомлюючи незаконний характер своїх дій.

Розслідування почала головна військова прокуратура ще в 2016 році, а в 2018-му справу передали НАБУ.

14 травня 2020 року про підозру повідомили керівнику однієї з комерційних компаній, через яку легалізували кошти. Апеляційна палата Вищого антикорупційного судна 2 червня обрала йому запобіжний захід у вигляді застави в розмірі 2,5 млн грн.

Про підозру оцінювачу майна повідомили 15 травня.

Детективи встановлюють місцезнаходження інших осіб, які можуть бути причетні до злочину.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *