Loading...

Чому уряд зменшив кількість субсидій: думка експерта

Система субсидій в Україні – пряме перетікання бюджетних грошей до монополістів на енергетичному ринку, адже самі споживачі не отримують ці гроші. А зменшення на 10% суми на субсидії в проекті бюджету на 2018 рік досягнуто за рахунок підвищення мінімальної зарплати до 3 200 гривень.

Таку думку сайту “24” повідомив економічний експерт Андрій Новак.

За його словами, хоча тепер стало менше сімей, які можуть отримувати субсидії, при цьому постійно підвищують ціни і тарифи на комунальні послуги.

Одночасне підвищення тарифів на всі види енергоресурсів – вугілля, дизельне пальне, бензин – це економічний геноцид стосовно найбільш малозабезпечених громадян України, яких у нас уже більше половини населення, – вважає Новак.

Загалом, говорить економічний експерт, система субсидій – придумана схема, як з Держбюджету направляти гроші енергомонополістам, які є основними фінансово-промисловими групами, вони ж – і головні політичні групи. При цьому все це подається під виглядом турботи влади про українців.

Крім того, як зауважує Андрій Новак, тривала відсутність гарячої води у житлових будинках – звичайна поведінка монополіста, який розуміє що споживач не має вибору між операторами надання житлово-комунальних послуг на ринку.

Енергетичний монополіст завжди працює подвійним ударом: максимальна ціна за мінімальну якість. Тому основне завдання на цьому ринку – його демонополізація. Але цього в уряді не те що не роблять, а навіть про це не говорять, – зазначив Новак.

Нагадаємо, уряд в бюджеті на 2018 рік заклав на соціальний захист 123 мільярдів гривень, з них 55 мільярдів буде витрачено на адресні субсидії громадянам. Також Кабмін змінив умови надання субсидій.

http://24tv.ua/ukrayina_tag1119?utm_source=seocopy

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *