Безсмертний: В Україні треба було давно ввести воєнний стан

Якби Україна ввела військовий стан – протистояння в Донбасі можна було уникнути, сказав екс-представник України в мінській контактній групі

Колишній представник України в мінській контактній групі Роман Безсмертний вважає, що в Україні давно потрібно було ввести воєнний стан. Про це він заявив в ефірі UMN.

“Уже давно стало очевидно, що треба вводити воєнний стан, війну назвати війною, ситуацію завести в правові рамки, які відповідали б міжнародним правовим документам, які Україна ратифікувала”, – сказав Безсмертний.

За його словами, тоді ми б все чітко розуміли, без спеціальних законів, що є окупована територія, хто такий агресор, яка країна страждає від агресора, хто несе відповідальність за мирних жителів в Донбасі.

“Якщо це – .. АТО, то Україна несе відповідальність за мирних жителів, які там знаходяться, а не агресор І немає значення, чи вивішені там прапори і яка кількість російських військ.  Там є російські війська, зрадники країни або колабораціоністи, які перейшли на бік ворога. Тому й так при такій ситуації зрозуміло, який статус хто має, як потрібно діяти по відношенню до цих осіб і які інструменти можна використовувати в протистоянні або боротьбі проти них “, -. підкреслив Безсмертний .

Він додав, що якби Україна ввела військовий стан, то протистояння в Донбасі можна було уникнути.

“За нинішніх умов у нас для державної машини і істеблішменту це – АТО, а для народу – війна”, – зазначив Безсмертний.

9 листопада він заявляв, що поки країна-агресор Росія буде утримувати ситуацію в Мінську, Україні важливо не стати полем, яке буде розділене.

ДНР і ЛНР – терористичні організації, які захопили за підтримки Російської Федерації частини Донецької та Луганської областей України. Обидві організації створені, фінансуються і утримуються Росією, звідти, крім іншого, терористи отримують бойовиків, інструкторів, а також важку техніку, зброю, боєприпаси та паливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *