Loading...

РНБО доручила Кабміну перевірити обгрунтованість тарифів ЖКГ

Кабінет міністрів України та НКРЕКУ за дорученням Ради національної безпеки і оборони України повинні вивчити об’єктивність, економічну і соціальну обгрунтованість встановлених тарифів на енергоносії, електроенергію і житлово-комунальні послуги.

Відповідне рішення РНБО затверджено указом президента №37 / 2017 та розміщено на його сайті.

Згідно з документом, також Кабмін зобов’язаний разом з Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг, невідкладно опрацювати можливі заходи щодо вдосконалення механізмів державного регулювання діяльності в цій сфері природних монополій та управління суб’єктами господарювання, корпоративні права яких належать державі, а також проінформувати населення про результати цієї роботи.

Крім того, уряду доручено розробити і забезпечити реалізацію програми будівництва нових енергоблоків та реконструкції існуючих енергоблоків теплових електростанцій і теплоелектроцентралей, на яких використовується вугілля антрацитної групи, для забезпечення застосування ними вугілля газової групи вітчизняного видобутку.

Нагадаємо, в квітні 2016 року НКРЕКУ затвердила ринкову методику розрахунку оптової ціни електроенергії, яка базується на європейському індексі цін на вугілля. За інформацією глави НКРЕКУ Дмитра Вовка, гранична ціна на вугілля буде формуватися на основі ціни (індекс API2), яка формується в результаті торгів на біржі в Роттердамі (Нідерланди), разом з вартістю транспортування цього вугілля на внутрішній ринок (так звана формула «Роттердам плюс транспорт»).
12 липня глава НКРЕКУ Дмитро Вовк заявив, що незважаючи на введення формули ціноутворення «Роттердам плюс», вартість українського вугілля залишилася практично незмінною.

13 липня міністр енергетики Ігор Насалик заявив, що Міністерство енергетики має намір закладати в основу ціни вугілля для вітчизняних споживачів середню вартість палива на біржі в Польщі, а не в Роттердамі.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *