Loading...

Вироку по найгучнішим “справах Майдану” цього року не буде – адвокат родичів Героїв Небесної сотні

Глава колегії адвокатської дорадчої групи, адвокат родичів Героїв Небесної сотні Павло Дикань вважає, що в поточному році українські суди не винесуть рішень у справах, пов’язаних зі злочинами проти учасників Революції Гідності 2013-2014 рр.

“Що ми можемо сказати зараз, коли з тих подій минуло три роки? Без реформування судової та правоохоронної систем ми не можемо очікувати справедливих рішень по тим справам Майдану, які вже передані до суду, або будуть передані в поточному році. У 2017 році вироку по найгучнішим справах не буде “, – сказав він на брифінгу в четвер у Києві.

Адвокат нагадав, що в 2014 році всі справи, пов’язані зі злочинами учасників протестів були зведені в одне провадження Генпрокуратури, “тоді почався системний збір доказів, визначилася група осіб, причетних до злочинів”.

“Це 5 співробітників спецпідрозділу” Беркут “, які були безпосередньо задіяні у розстрілах, а також 21 особа, які зараз оголошено в розшук, більшість з них знаходяться на території РФ, деякі вже отримали російське громадянство”, – зазначив П.Дікань.

Разом з тим, за його словами, багато справ вже знаходяться на розгляді в судах.

“Це і справа, пов’язана з подіями в Маріїнському парку 18 лютого (про силовий розгін протестувальників ), і справа про оголошення антитерористичної операції в Києві, а також справа проти” тітушок “, – розповів адвокат.

На думку П.Діканя, “не мало ефекту” і поділ департаменту, і виділення окремої групи слідчих в Генпрокуратурі влітку 2016 року.

“Справа по самому Януковичу до суду не дійшла. Цей поділ ефекту не приніс, результатів ми не бачимо. На жаль, лише кілька справ за злочинами проти Майдану йде належним чином і регулярно. Є справи, які вже в суді, але розгляд їх ще не почалося. У нас склалося враження, що деякі судді не хочуть розглядати ці справи “, – зазначив він.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *