Loading...

Україна заслужила летальну зброю США – The Hill

Сполучені Штати повинні продовжувати надавати Україні політичну, економічну і військову допомогу

Таку думку в статті для The Hill висловив колишній заступник генсека НАТО, науковий співробітник Центру Брента Скоукрофта з міжнародної безпеки (Atlantic Council) Александер Вершбоу, передає Politeka.

«Будувати демократію не так просто навіть в найкращих умовах. Як дипломат зі стажем більше 40 років, я на власні очі бачив, як важко було країнам Центральної та Східної Європи подолати спадщину радянського авторитаризму, викорінити корупцію і створити вільні суспільства і ринкову економіку на основі верховенства права. Жодна країна в цьому регіоні не зіткнулася з більш серйозними проблемами, ніж Україна», – пише Вершбоу.

Аналітик, нагадав, що Україні за два роки вдалося багато зробити в контексті реформування країни: створено нову поліцію, НАБУ, НАПК, Нацраду з питань антикорупційної політики, проводяться  конкурси на заміщення посад, введено електронні декларації, скорочено кількість чиновників, впроваджено систему закупівель, домоглася енергонезалежності.

У той же час, на думку Вершбоу, незважаючи на ці реформи, демократія в Україні ще в процесі розвитку. «Як і раніше повинна проводиться децентралізація влади в регіонах, і ще належить подолати міжінституційні бійки і опір залишків старої гвардії», – вважає він.

Однак при підтримці міжнародного співтовариства, продовжив дипломат, Україна може досягти успіху.

«Вкрай важливо, щоб Україні була надана допомога, необхідна для сприяння демократії та подолання пострадянської спадщини. Сполучені Штати були лідером в цьому питанні, завдяки сильній підтримці України обома партіями в Конгресі. Україна заслуговує на продовження надання політичної, економічної та військової підтримки, в тому числі летальної військової допомоги, поки Росія та її сепаратистські проксі-сили продовжують свою агресію в Східній Україні – конфлікті, який забрав життя 10 тис. громадян України », – підкреслив Вершбоу.

Відзначимо також, що Александер Вершбоу є зараз радником консалтингової компанії попереднього генсека НАТО Андерса Фог Расмуссена Rasmussen Global, який в свою чергу є радником президента України.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *