18 січня Кабмін встановив граничну ціну на газ для населення, але з лютого

Кабінет міністрів України 18 січня на позачерговому засіданні ухвалив рішення про встановлення граничної ціни на газ для населення.  

Президент Володимир Зеленський заявив, що вітає ухвалення урядом постанови щодо зменшення на 30% тарифів на газ для населення. Водночас підкреслив, що воно є тимчасовим. Його слова цитує пресслужба Офісу президента в Telegram-каналі.

За словами прем’єра Дениса Шмигаля, з наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. м. При цьому він також уточнив, що в середньому ціна на газ для побутових споживачів буде знижена на 30%, а для деяких – навіть на 40%.

“Підкреслю, що встановлена ​​урядом ціна нижче на 1,5 грн за куб від тієї, яка була в 2018-2019 роках. У зимові місяці тих років платіжки в середньому становили 2,5-3 тисячі гривень. Або 75% від тодішньої мінімальної зарплати. Встановлена ​​нами ціна (6,99 грн/куб) означає, що при такому ж споживанні середня платіжка буде приблизно на 500 грн менше. І складе приблизно 40% від мінімальної зарплати”, – зауважив прем’єр.

Відповідне рішення Кабміну діятиме тимчасово до кінця карантину або до завершення опалювального сезону.

Крім цього в ході засідання Кабміну Шмигаль уточнив, що споживачі, які підписали контракти на постачання газу за ціною, яка менше 6,99 грн за куб. м, будуть продовжувати платити за блакитне паливо за тією ж ціною.

“Чому саме 6,99 грн за кубічний метр? Це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня. Державна компанія” Нафтогаз “готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгази пропонували газ по 10 грн і навіть більше “, – раніше пояснював премєр.

З 1 лютого в Україні також встановлять максимальний тариф на доставку газу (т. зв. абонплата). Зараз вона досягає 2,45 грн, а за новими правилами буде не дорожчою від 1,79 грн за кубометр. (Не уточнюється це ціна без ПДВ чи вже з полатком на додану вартість). Якщо зараз ваш облгаз просить за кубометр менше, нічого не зміниться.

У сумі зниження ціни на газ й обмеження вартості його транспортування, за підрахунками Кабміну, дозволить заощадити близько 500-800 грн на місяць.

До речі, найвища ціна на транспортування зараз у “Лубнигаз”. Перед тим як встановити свою ціну, вони провели свої громадські слухання. Згідно із законом повинні розглянути всі пропозиції громадськості, узгодити зі споживачами, яку вартість вони будуть платити, і пояснити, чому саме стільки.

Щодо компенсації по електроопаленню, то Шмигаль сказав, що уряд найближчим часом розробить механізм, який передбачатиме прямі виплати людям, у яких встановлено електроопалення. Це будуть прямі виплати, які не залежатимуть від того, які доходи отримують громадяни. А передбачити такі компенсації планують з 1 січня, а не з 1 лютого, як у питанні зниження ціни на газ.