Шмигаль анонсував обмеження ціни на газ до кінця опалювального сезону

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував обмеження ціни на газ до кінця опалювального сезону. Вартість палива не зможе перевищувати 7 грн за кубометр. У різкому зростанні цін він звинуватив монополістів. Про це Шмигаль заявив у Facebook.

«З наступного місяця ціна на газ для споживачів не зможе перевищувати 6,99 грн за куб. Відповідне рішення Уряд ухвалить найближчим часом і воно діятиме тимчасово до кінця карантину або до завершення опалювального сезону», — написав він.

За словами прем’єра 6,99 грн за кубічний метр це найнижча ціна, яка була зафіксована на українській біржі протягом січня. Державна компанія «Нафтогаз» готова продавати блакитне паливо за цією ціною, тоді як деякі облгази пропонували газ за 10 грн і навіть більше.

«Чому різко зросли ціни на газ? З 1 серпня 2020 року в Україні запрацював ринок газу, коли ціни на блакитне паливо формує попит і пропозиція. На жаль, у деяких областях компанії досі можуть зловживати своїм монопольним становищем та маніпулювати з цінами в платіжках», — пояснив Шмигаль.

Прем’єр також додав, що Верховна Рада має обмежити тариф на розподіл газу ще більше — до 1,79 грн за кубометр.

Отож ціни на газ мають знизитися лише у лютому. За грудень та січень  премєр-міністр поки що не згадує

Шмигаль анонсував обмеження ціни на газ до кінця опалювального сезону