Loading...

12 років школи і три роки бакалаврату: Рада проголосувала за реформу освіти

Верховна Рада ухвалила законопроект “Про освіту” (№3491-д), необхідний для проведення реформи освіти.

За ініціативу проголосували 255 народних депутатів.

Ухвалення законопроекту прокоментувала міністр освіти Лілія Гриневич.

“255 депутатів “за”! Закон “Про освіту” ухвалений – 4 роки роботи над ним і нарешті перемога! Щиро всіх вітаю. Це наше спільне свято”, – написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Результати голосування в парламенті також привітав президент Петро Порошенко.

“Освіта – це ключ до майбутнього України. Ухвалення нової редакції закону “Про освіту” дає нам цей ключ. Спасибі всім, хто працював над законом, зокрема Нацраді реформ, і депутатам, які його підтримали”, – написав він на своїй сторінці у Facebook.

“Нова українська школа відчиняє свої двері для нового покоління українців – компетентних, патріотичних, відкритих до світу.

Радий, що нам це вдалося. Адже реформа освіти це потужний поштовх і для інших реформ, які сьогодні здійснює Україна”, – додав голова держави.

Законопроект покликаний забезпечити впровадження нових принципів навчання і управління школами. Він також надає школам велику автономію в розпорядженні фінансовими ресурсами і формуванні навчального процесу.

Для отримання диплома бакалавра необхідно буде вчитися тільки три роки замість чотирьох. При цьому перший рік навчання в університеті замінить профільну освіту в ліцеї.

Перехід на 12-річне навчання передбачається вже в 2018-2019 навчальному році.

Також проект закону передбачає укрупнення сільських шкіл і створення опорних шкіл, щоб забезпечити якісною освітою дітей, які навчаються в маленьких містечках і селищах.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *