Запуск ринку землі: які податки треба сплатити
Запуск ринку землі, який стартує з липня 2021 року, передбачає можливість фізичним особам-громадянам України, купувати землю. При цьому варто не забувати про податки, які доведеться сплатити. Про це повідомляється на facebook сторінці Електронного землевпорядника Fieldbi.
Без сплати податків нотаріуси не зможуть посвідчувати договори купівлі-продажу.
Однак, варто зазначити, що для фермерської землі та землі для ведення ОСГ діють певні пільги.
Пільгою можна скористатись за умови:
– що це перший продаж такої землі продавцем у звітному році;
– що продавець є власником землі 3 і більше років (або він успадкував цю землю, тоді вимога щодо 3 років не застосовується);
– що розміри ділянок не перевищують норм безоплатної приватизації, що визначені ст.121 Земельного кодексу.
При цьому, за прогнозами експертів, одразу після відкриття ринку масової купівлі-продажу не буде. Учасники ринку будуть відслідковувати динаміку цін, які, ймовірно, будуть зростати.
З огляду на це, власники земельних ділянок не поспішатимуть із продажем, хоча охочим купити, доцільніше це робити якраз поки земля буде доволі дешевою.+
Аналітики припускають, що протягом наступних 10 років середня вартість землі може зрости з 1 до 4-4,5 тис. дол. за 1 га, за умови, що реформа буде реалізована повною мірою.
Нагадаємо:
Українцям можуть дозволити продавати землю через інтернет. Комітет парламенту з питань аграрної та земельної політики рекомендує Верховній Раді України схвалити законопроект № 2195 щодо можливості українців продавати свою землю через інтернет.
У разі прийняття закону, такі продажі можна буде здійснювати безпосередньо через електронні аукціони. Це стосується земельних ділянок державної та комунальної власності.
У разі успішних торгів сторони повинні будуть укласти відповідні договори про купівлю-продаж об’єкта або ж його оренди.