Вже цьогоріч Україна може відмовитися від переведення годинників на “літній” час

Верховна Рада може розглянути в другому читанні законопроект про скасування переходу на літній і зимовий час в Україні за номером №4201 вже 19 березня. Законопроект «Про обчислення часу в Україні», який передбачає скасування переходу на літній і зимовий час, народні депутати схвалили за основу 3 березня.

Про це розповіла заступник голови парламентського комітету з питань економічного розвитку Роксолана Підласа (фракція «Слуга народу»), пише «Інтерфакс-Україна».

«Згідно з порядком денним, ми будемо розглядати законопроект №4201 у другому читанні на засіданні комітету економічного розвитку в середу. Це означає, що вже в п’ятницю ми зможемо розглянути його і в сесійній залі парламенту», – зазначила Підласа.

У документі зазначається, що в разі прийняття в цілому закон вступить в силу через три місяці після його офіційного опублікування в парламентській газеті «Голос України». У разі, якщо Рада встигне прийняти законопроект в цілому до 25 березня 2021 року, депутати виключать цю норму з фінального тексту документу, і він вступить в силу відразу ж після опублікування.

У разі прийняття закону в Україні більше не буде необхідності переводити годинник на літній час, що в цьому році мало відбутися 28 березня. У той же час, як відзначала нардепка, якщо виникнуть будь-які труднощі і Рада не встигне проголосувати за ухвалення відповідного закону, то «ми ще двічі переведемо годинники, але 25 жовтня – останній раз».