В Україні почнуть присвоювати зірки готелям: комісія відновлює роботу

Комісія Міністерства культури та інформаційної політики зі встановлення категорій готелям та іншим об’єктам відновлює свою роботу. Про це повідомляє пресслужба Мінкульту.

Повноваження з встановлення категорій готелям минулого року було передано від Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства до Державної агенції з розвитку туризму, діяльність якого спрямовується Міністром культури та інформаційної політики України. До складу оновленої комісії увійшли представники ДАРТ, МКІП, Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей, представники громадськості, спеціалісти готельної та туристичної галузей.

Комісія вже готова до розгляду перших заявок.

Дев’ять готелів в Україні – чотири в Києві та п’ять в регіонах – претендують на присвоєння вищої категорії ( “п’ять зірок”). Про це повідомив міністр культури і інформаційної політики Олександр Ткаченко у своєму Telegram-каналі.

“Комісія з присвоєння зірок готелям не просто відновлює свою роботу, але й робить її максимально прозорою. Зараз в Україні 75 готельєрів очікують визначення категорії. Велика частина заявок подана вперше. Чотири столичні заклади і п’ять регіональних претендують на “п’ять зірок”, – написав він.

Міністр додав, що перше засідання комісії відбудеться 16 березня.

При цьому Ткаченко зазначив, що паралельно почала роботу комісія з апеляцій, яка розглядатиме скарги на рішення комісії по категоризації, якщо суб’єкт розміщення не погодиться з її висновками.

Він підкреслив, що зараз з 5 тис. закладів розміщення 196 готелів країни мають встановлену категорію. 75 заявок на категоризацію планується розглядати щотижня протягом березня-квітня 2021 року.