В яких випадках в Україні припинять нараховувати субсидії в 2018 році

Законодавством України передбачено 5 причин, за якими припиняється нарахування державної допомоги на оплату комунальних послуг. Про це пише портал domik.ua.
Правила оформлення та нарахування субсидій на оплату спожитих житлово-комунальних послуг прописані в постанові кабінету міністрів України №848 від 21 жовтня 1995 (остання редакція від 01.01.2018). Причини, за якими українців позбавлять субсидій в 2018 році.

Постановою уряду України затверджено 5 причин припинення нарахування компенсацій споживачам:

1. Несвоєчасне оплата спожитих житлово-комунальних послуг. Якщо споживачі не оплачують ЖКП, коли їх вартість перевищує розмір призначеної субсидії, то її нарахування припиняється. Інформацію про неплатежі в органи соціального захисту населення передають ЖЕУ, ЖБК, ОСББ до 10 числа місяця, наступного за тим, в якому виник борг. Заборонено припиняти нарахування субсидії в разі затримки виплати зарплати або пенсії, які підтверджені відповідними документами. Нараховується компенсація, якщо заборгованість оспорюється в суді.

Надання субсидії буде відновлено, якщо споживач сплатить заборгованість, що накопичилася або підпише договір реструктуризації боргу з компанією-постачальником комунальної послуги.

2. Надання споживачем недостовірної інформації. У разі виявлення недостовірних даних про доходи, майно, придбання дорогих товарів і послуг, які привели до нарахування зайвої субсидії, її нарахування припиняється.

3. Виявлення порушень при обстеженні матеріально-побутових умов субсидіантів. Соціальний інспектор має право перевірити умови, в яких проживає одержувач субсидії. Якщо будуть виявлені порушення, які призвели до виплати зайвої компенсації, нарахування державної допомоги припинять.

4. У разі зміни місця проживання субсидіанта або його смерті нарахування компенсації припиняється.

5. Споживач має право відмовитися від отримання державної допомоги на оплату ЖКП. Субсидію не нараховуватимуть після отримання відповідної заяви від власника житла або орендаря житлового приміщення.

Правила повернення субсидії українцями в 2018 році

У постанові Кабміну прописані правила повернення споживачами зайвих компенсацій. Сума субсидії, яка була завищена в зв’язку з наданням споживачем невірної інформації, має бути повернута. Вимагають повернення коштів уповноважені органи соціального захисту населення шляхом:

-Безпосереднього отримання грошей від субсидіанта;

-Списанням коштів з особових рахунків споживача в компаніях-постачальниках ЖКП.