Мінекономіки: електронну комерцію України потрібно фіскалізувати

Всю електронну комерцію України потрібно фіскалізувати за допомогою програмних реєстраторів розрахункових операцій (РРО). Це дозволить вивести “з тіні” значну частину економіки країни. Але натомість потрібно надати підприємцям заохочення. Про це заявив заступник міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ігор Дядюра.

Він навів оцінки, згідно з якими близько 30-35% української економіки знаходиться “в тіні”. Якщо провести детінізацію, то на цей же відсоток можна знизити податки або підвищити пенсії. Ще одна можливість – відмова від фінансової допомоги західних партнерів.

Не будемо наших дітей і онуків заганяти в борги… Але для цього потрібно, щоб всі працювали чесно і платили податки”, – зазначив заступник міністра економіки.

“Найпотужнішим кроком” він назвав впровадження загальної фіскалізації інтернет-торгівлі – “у всіх маркет-Плейс і онлайн-магазинах”.

“Для них це абсолютно нескладно – впровадити програмний РРО”, – підкреслив Ігор Дядюра.

Нагадавши при цьому, що з 1 серпня 2020 року в Україні дозволено застосовувати не паперовий, а електронний чек.

На його думку, створити опцію “покласти електронний чек в особистий онлайн-кабінет покупця” можна просто і швидко. Для цього представникам зазначених майданчиків знадобиться всього декількох тижнів.

Ще одна перевага для бізнесменів – державні органи зможуть здійснювати нагляд дистанційно. Тобто не будуть приходити з перевіркою і “вганяти в стрес” підприємців.

На думку Ігоря Дядюри, доцільно впровадити заохочення тим, хто добровільно встановить програмні РРО. Наприклад, податкова в такі компанії “взагалі не буде ходити”. Більш того, не підприємець перед нею звітує, а навпаки – відомство раз на місяць надає бізнесменові його ж звітність