”Загоряється на ходу”: “Укрзалізниця” вимагає від держави 7 млрд гривень на нові електрички

“Укрзалізниця” закликала Верховну Раду внести зміни до бюджету, виділивши перевізнику 7,1 млрд грн на оновлення приміського рухомого складу. Стало відомо, що приміські поїзди настільки зношені, що їхнє обладнання загоряється просто на ходу. Такі випадки на шляху прямування стають все частішими. Про це повідомляє прес-служба УЗ.

Повідомляється, що за ці кошти компанія могла б придбати більше 15 нових 10-вагонних електричок.

У повідомленні підкреслюється, що наразі приміський залізничний парк знаходиться на піку зношеності: дизель-поїзди — на 97,2 %, електропоїзди — на 87,5 %. У свою чергу, найстаріший дизель-поїзд, який знаходиться на балансі УЗ, побудований у 1967 р., а електропоїзд — у 1960 р.

Попри те, що приміський рухомий склад проходить підготовку до рейсів у депо, піддається поточним і позаплановим ремонтам, від збоїв у роботі вузлів та загоряння обладнання це не страхує, оскільки стан парку вимагає глобального оновлення, наголошують перевізники.

Зазначається, що власних ресурсів компанії недостатньо для оновлення приміського парку, адже у 2019 р. Укрзалізниці доведеться сплатити 4,2 млрд грн земельного податку.

Як раніше повідомлялося, з січня по квітень залізничним транспортом у приміському сполученні скористалися 34 млн пасажирів, що на 796,8 тис. пасажирів більше, ніж у минулому році.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *