Українська енергосистема у небезпеці: в «Укренерго» зробили тривожну заяву

В енергетичній системі надзвичайно великі ризики виникнення надзвичайних ситуацій. Про це повідомляє пресслужба «Укренерго».

У відомстві наголосили, що на виникнення НС впливає надзвичайна спека в Україні.

За останні два тижні виникла небезпечна ситуація із забезпеченням балансу споживання та виробництва електроенергії.

Через зростання споживання потужності за десять днів спекотної погоди запаси вугілля на складах ТЕС знизилися майже на 10 %.

У поточних умовах енергосистема України працює з відсутніми нормативними резервами потужності на енергоблоках ТЕС генеруючих компаній. Наразі поза резервом через відсутність вугілля знаходяться 7 блоків ТЕС (4 – ДТЕК і 4 – Центренерго) сумарною встановленою потужністю 2157 МВт. Ситуація ускладнюється виведенням в аварійний ремонт ще 8 блоків ТЕС (6 – Центренерго, 1 – Донбасенерго та 1 — ДТЕК Енерго) на 2320 МВт.

На думку керівництва «Укренерго», вирішити питання може прискорення виведення з ремонтів Трипільської, Зміївської ТЕС ПАТ «Центренерго» та Слов’янської ТЕС «Донбасенерго» або ж включення у роботу газомазутних блоків ТЕС.

Крім цього, для подальшої надійної роботи енергосистеми необхідно забезпечити стабільність постачання вугілля, зокрема на Криворізьку та Луганську ТЕС «ДТЕК Енерго». З цього приводу «Укренерго» вже звернулось до РНБО з відповідним листом. Від оперативності прийняття рішення та його виконання наразі залежатиме операційна безпека енергосистеми України.

Також в “Укренерго” попередили про те, що можуть вдатися до віялових відключень електроенергії.

“При подальшому підвищенні температури, збереженні тенденції виведення блоків ТЕС в аварійний ремонт і відсутність палива на теплових станціях в енергосистемі складеться надзвичайна ситуація. Це означає, що в Укренерго не залишиться інструментів для забезпечення покриття максимальних навантажень в енергосистемі. У таких випадках Укренерго може застосовувати графіки аварійного відключення для забезпечення цілісності енергосистеми “, – відзначили в компанії.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *