З’явилася моторошна версія загибелі українців у Польщі

Односельці загиблих у Польщі українців підозрюють, що хтось навмисно відчинив вікно у морозильній камері для фруктів, куди вони залізли, після чого замкнув заробітчан всередині.

Відповідну версію про смерть 28-річного Ігоря та 46-річного Івана розповіли у коментарі інформаційному-аналітичного порталу Тернополя “Сорока“.

Родина українців упевнена, що трагедію підстроїв поляк, на якого вони працювали. За словами родичів, Ігор та Іван поїхали на заробітки ще 14 серпня, а офіційно їх працевлаштували лише 8 листопада – за два дні до смерті.

Як повідомлялося раніше, тіла українців виявили на яблучній плантації у Садковіці (Лодзьке воєводство) 10 листопада. Чоловіки були замкненими у камері, наповненій азотом.

Товариші українців та їх рідні вважають, що загибель – інсценування, і все підлаштували, щоб не розплачуватися з ними.

За однією з версій, поляк нібито, щоб не платити українцям за роботу, заманив їх у ангар, для цього спеціально відкрив вікно, а коли вони зайшли туди, закрив його.

“Українці отримували близько 3 тисяч злотих (близько 19 тисяч гривень). І за останній місяць з ними, здається, досі не розрахувалися. Мало того, господар ще вимагав 40 тисяч злотих (250 тис. грн) за доставку тіл до кордону з Україною. Звичайно, рідні відмовилися. На перевезення скинулися односельці, ховати повинні в цю неділю”, – говорить товариш загиблих Дмитро Мамчур.

Односельці не вірять, що смерть українців розслідують, навпаки, з них зроблять винних, вважають вони.

“Зроблять з українців як не самогубців, так алкашів. Ніби не знайшли вони іншого місця, як пити в ангарі. Їм не провели інструктаж, не розповіли, що в ангарі вони можуть задихнутися. Швидше за все власник побачив страшну картину, взяв і відкрив вікно, закрив двері і поклав випивку – зробив все для того, щоб з себе зняти провину”, – нарікає землячка загиблих Ірина Саска.