Введення повного локдауну в Україні стає все реальнішим
Краще попередити, ніж жити у невизначеності. Оголосити конкретні дати локдауну пропонує уряду міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Водночас додає, це його особиста думка. Про це 24 листопада йшлося у сюжеті ТСН.
Міністр пояснює: так буде зручніше українцям, коли вони будуть знати строки майбутньої ізоляції і в них буде час підготуватися до обмежень. Адже, на його думку, кількість хворих на коронавірус останні тижні стрімко зростає і вже навіть сягала майже 15 тисяч осіб на добу. А це так чи інакше загрожує локдауном, та ще й на невизначений строк. А за умов спланованих обмежень, і бізнес, і туризм, і держава загалом — розуміли би, на що розраховувати та як планувати свої подальші дії. Серед можливих дат міністр вважає, що було би зручно оголосити локдаун на новорічні свята.
“Якщо перед новорічними святами, маємо ставитися до цього з розумінням того, яким чином ці новорічні свята ми проведемо. Проведемо удома, чи на концертних майданчиках. Знову збиратимемося і після цього… що буде? Новий карантин, сплеск коронавірусу. Для бізнесу, і карантин вихідного дня це також показав, нам важливо прогнозувати кроки наперед”, — зазначає він.
Міністр культури та інформаційної політики вважає, що запланований двотижневий локдаун на новорічні свята допоміг би країні не лише зменшити кількість хворих на COVID-19, а й чітко зрозуміти, що буде завтра.
Своєю чергою, у Міністерстві охорони здоров’я кажуть: цю заяву вже бачили, але жодного звернення ще не отримували. Запланований локдаун цілком реальна річ, але на засідання уряду це питання ще не виносили. Найпевніше, поки що доведеться просто орієнтуватися на кількість захворюваннь, та спроможність медичної системи справлятися з ними.
“Це одна з ідей. Вона може бути такою. Може бути іншою. Головний посил цього мого месиджу полягав у тому, що важливо планувати подальші кроки”, —- говорить Ткаченко.
“Звісно, ми розглядаємо різні варіанти. Будь-який жорсткий карантин позитивно вплине на епід-ситуацію. Але коли ми обговорюємо рівень цих обмежень, ми не можемо не рахуватися зі станом нашої економіки. Жорсткі карантинні обмеження можливі виключно за епідеміологічними показниками, виходячи з рівня захворюваності. Це й наших лікарень і здатність надавати медичну допомогу”, — зазначив міністр охорони здоров’я України Максим Степанов.
Радник президента Олег Устенко не виключає можливість введення в Україні локдауну. Про це він сказав в ефірі одного з українських телеканалів.
Устенко зазначив, що таке рішення можуть ухвалити у разі різкого зростання захворюваності COVID-19. За його словами, чіткої прогнозованості того, чи буде точно введений локдаун, поки немає.
Виключати введення локдауну я б не став. Це можливо. У держави досить обмежені можливості з точки зору компенсації. Я вже не кажу, що локдаун – це серйозний удар по економіці, – сказав Устенко.
При цьому він додав, що коли йде аналіз ухвалення подібного рішення, економіка йде на другий план. У фокусі ж, як пояснив Устенко, залишається здоров’я нації.
Як пишуть ЗМІ, джерела називають навіть конкретну дату — 25 грудня. Про це повідомив «Апостроф», посилаючись на власні джерела в Кабінеті міністрів.
«Дебати щодо того, коли потрібно вводити карантин, тривають. Але, найімовірніше, введення локдауну зсунуть максимально ближче до новорічних свят. Це пов’язано в тому числі і з економічними нюансами», — відзначило джерело.
За його словами, карантин триватиме до 14 січня.
«Люди і не помітять локдауну — святкуватимуть. Головне, щоб сиділи максимально вдома. Ми розраховуємо, що це дозволить знизити динаміку захворюваності», — сказало джерело.
Тим часом, президент України Володимир Зеленський пообіцяв компенсації постраждалим від карантину ФОПам і звільненим працівникам.