Викиди парникових газів з 2021 року мають бути під контролем

1 січня 2021 року набув чинності закон України «Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів». Про це повідомив голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований на своїй сторінці у Facebook.

«Прийняття цього документу є важливою передумовою для здійснення заходів з боротьби зі зміною клімату, заснованих на досвіді ЄС. Це, зокрема, введення системи торгівлі квотами на викиди парникових газів. Для її впровадження необхідне створення порядку моніторингу за емісією парникових газів та ведення звітності», – пояснив він.

Закон створює засади для існування системи моніторингу, звітності та верифікації викидів (МЗВ).

Очікується, що така система дозволить отримувати точну інформацію про обсяги емісії парникових газів від виробничих установок; забезпечити контроль за викидами, мати змогу їх обмежувати; впровадити обов’язкову методику розрахунку емісії парникових газів для всіх установок, з яких ці викиди здійснюються.

Держекоінспекція має перевіряти дані у звітах про викиди і планах моніторингу.

Впродовж трьох місяців після подачі таких документів посадовими особами підприємств інспекція може ініціювати позапланову перевірку. Під час неї перевіряється достовірність інформації, вказаної у звітах чи планах.

“Це важливо не лише з боку виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань, а і для інтернаціональної протидії зміні клімату та розбудові сталого суспільства”, – зауважив голова Державної екологічної інспекції.