Близько 420 мільйонів гектарів лісу втратила планета за останні три десятиліття

За три останні десятиліття планета втратила близько 420 гектарів лісу. Щоб уявити – це майже як 10 Чорних морів. І це при тому, що темпи зникнення лісів на землі сповільнилися. Такі дані оприлюднили у пресслужбі ООН, пише Експрес-газета

За даними організації саме на ліси припадає основна частина всього наземного біорізноманіття планети: 60 тисяч різних видів рослин і дерев, 80 відсотків всіх видів земноводних, 75% видів птахів і 68% видів ссавців.

Близько 420 мільйонів гектарів лісу втратила планета за останні три десятиліття

 

 

 

Наскільки скоротилися площі лісів в Україні ніхто не знає. Останній раз повний державний облік лісових насаджень у нашій країні проводився у 1996 році.

Близько 800 тисяч гектарів лісів нині не закріплені за постійними лісокористувачами й ніким не охороняються.

Щороку в Україні вирубують понад 40 тисяч гектарів лісу. Інтернет рясніє супутниковими фото, які показують як лисіють Карпати та Полісся. Екологи говорять про неминучу катастрофу, а лісники переконують: ріжуть лише з дозволами, не більше ніж у Європі та нарікають на нелегальних лісорубів.

Навіть у заповідних лісах зрізаються цілі урочища. Вирубки цінних порід карпатських листяних пралісів, зокрема, дуба й бука, призводять до небезпечних наслідків – у горах починаються зсуви та повені.

Влітку 2020 року ВР прийняла закон, який регламентує проведення Національної інвентаризації лісів, що дозволить отримати інформацію про їх стан та ресурсний потенціал.