Науковці дали прогноз розвитку пандемії COVID-19 до закінчення жорсткого карантину

Захворюваність на коронавірус в Україні залишатиметься на низькому рівні, принаймні ще щонайменше до закінчення локдауну. Такого висновку дійшли фахівці з Національної академії наук, змоделювавши розвиток пандемії на 11-25 січня. Прогноз опубліковано на сайті НАН.

“В умовах святкового періоду важливим епідемічним показником є частка позитивних тестів. Попри зниження обсягів тестування вона продовжила знижуватись як у вимірі відношення нових випадків хвороби до числа проведених тестів, так і у вимірі частки позитивних результатів тестів серед оброблених зразків (зниження з 32% до 29% за 2 тижні)”, – йдеться у прогнозі.

На те, що в останній тиждень показники поширення COVID-19 у регіонах країни продовжили знижуватисяце серед іншого вплинули період свят і проведення меншої кількості тестувань. Подібна ситуація, переконані науковці, очікується і наступні 14 днів.

За розрахунками фахівців, із 12 до 18 січня середня захворюваність на коронавірусну інфекцію триматиметься на рівні 6937-5545 випадків щодня.

А ось упродовж тижня 19-25 січня науковці прогнозують у середньому 4663 нових випадків COVID-19.

Прогноз кількості нових підтверджених випадків COVID-19 в Україні за моделлю з урахуванням впливу аномальних дат

Водночас летальність від цієї хвороби в Україні, за даними НАН, нібито демонструє сталу динаміку й залишається на рівні 1,5-2 відсотки. Також науковці у своєму прогнозі підкреслюють, що зменшення смертей від COVID-19 спостерігається і в лікарнях.

Прогнозні значення нових інфікованих за день для регіонів України на 18 і 25 січня та поточна оцінка репродуктивного числа

Нагадаємо:

12 січня в Україні офіційно підтверджено 1 124 430 випадків COVID-19. Із них 5116 було виявлено минулої доби.