Переяславу на замітку: Український культурний фонд пропонує гранти на підтримку туризму в регіонах

Український культурний фонд  розпочинає програму “Культура. Туризм. Регіони” на 2021 рік. Подаватися можуть як підприємці, так і органи місцевого самоврядування чи організації. Загальний бюджет на цей рік — 60 мільйонів гривень. Про це повідомляється на сторінці УКФ

У 2021 році програму “Культура. Туризм. Регіони” реалізують спільно з Програмою USAID «Конкурентоспроможна економіка України» (КЕУ), Офісом розвитку малого та середнього підприємництва при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства (SME.DO), Державним агентством розвитку туризму.

Головна мета — посилити культурно-туристичну привабливість регіонів. Для цього планують підтримати громади, аби ті створили конкурентоспроможні культурні проєкти. 

Можна подавати заявки за трьома напрямками:

  • Культурно-туристичний маршрут
  • Локальний музей
  • Локальний фестиваль

Розмір гранту 

Мінімальна сума гранту 50 тисяч грн, максимальна — 1 мільйон. Підтримають тільки сектор культурних та креативних індустрій. 

Програма складатиметься з трьох етапів:

  • Освітня частина
  • Подання проектів на фінансування УКФ
  • Менторський супровід під час реалізації проєкту

Хто може взяти участь

Подавати заявки можуть:

  • органи місцевого самоврядування, що зареєстровані на території України (окрім реєстрації в столиці та обласних центрах), без обмежень щодо строку реєстрації;
  • юридичні особи всіх форм власності, що зареєстровані на території України (окрім реєстрації в столиці та обласних центрах) відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на дату оголошення конкурсу та мають відповідний досвід діяльності у сфері культури та/або розвитку культурно-пізнавального туризму;
  • фізичні особи-підприємці, що зареєстровані на території України (окрім реєстрації в столиці та обласних центрах) відповідно до чинного законодавства не менше, ніж за рік на дату оголошення конкурсу та мають відповідний досвід діяльності у сфері культури та/або розвитку культурно-пізнавального туризму.

1 заявник – 1 заявка на кожну програму. За умови перемоги кількох проєктів від одного заявника, фонд зможе підтримати не більше трьох. Основна мова — українська. 

З умовами подачі заявок детальніше можна ознайомитися тут