Вбивство дитини у столиці: Авто належить фігуранту справи з фінансування тероризму

Як повідомило “Слідство.Інфо” з посиланням на реєстр судових рішень, автомобіль Range Rover, внаслідкок обстрілу якого у центрі Києва загинула 3-річна дитина, належить фірмі “ДонУкрПроектНІІ”, яка фігурує у кримінальному провадженні правоохоронців щодо фінансування тероризму на Донбасі.

 За даними журналістів, у зазначеної фірми Соболєв орендує машину Range Rover 2013 року випуску, про що депутат сам вказує у своїй декларації.

Раніше “ДонУкрПроектНІІ” була зареєстрована у Донецьку, її засновником, за даними YouControl, був В’ячеслав Соболєв.

 За даними слідства, “ДонУкрПроектНІІ” та низка інших фірм, до яких у минулому Соболєв теж мав безпосередній стосунок, використовували для легалізації коштів, які отримали від ведення незаконного бізнесу у так званих “ЛНР” та “ДНР”.
Вбивство дитини у столиці: Авто належить фігуранту справи з фінансування тероризму

 “З тексту судової ухвали випливає, що з лютого 2006 р. до січня 2017 р. ці компанії здійснили між собою фінансові операції на суму майже 678 млн грн. Серед таких фірм правоохоронці вказують, зокрема, й компанією з назвою “Обжора”. В’ячеслав Соболєв володів нею до 2007 року”.

Мережа супермаркетів “Обжора” працювала  на території Донецької області до 2014 року. За даними слідства, після захоплення бойовиками “ДНР” частини Донецької області компанія продовжила працювати.

Нагадаємо, 

  • Ввечері 1 грудня у центрі Києва внаслідок обстрілу автомобіля “Range Rover” загинула трирічна дитина.  Подія сталася на перехресті вулиць Льва Толстого і Тарасівської, нападник здійснив один постріл.
  • Поліцією введено спеціальну операцію для розшуку зловмисника.
  • За кермом авто був депутат Київської обласної ради В’ячеслав Соболєв, загиблий – його син Олександр 2016 року народження.