Шмигаль: Якщо нічого не робити, місць у лікарнях не буде вже в середині грудня

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль пояснив, що якщо не посилити карантинні обмеження хоча б у вихідні, то вже за місяць лікарні взагалі не зможуть приймати хворих із COVID-19. Це стало відомо під час засідання уряду, що проходить у форматі онлайн-конференції 

Шмигаль: “У нас же завдання – не зупинити присутність людей у розважальних закладах, закладах харчування, у нас завдання – зменшити потоки людей у метро, у маршрутних таксі, на транспорті, зменшити соціальні контакти людей у вихідні дні для того, щоб зупинити зростання хвороби в Україні.

Тому що якщо нічого не зробити, вже 10-15 грудня медична система не зможе приймати жодну людину, місць у лікарнях не буде навіть в коридорах”.

 “Карантин вихідного дня” буде діяти з цих вихідних і попередньо до 30 листопада.

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов пояснив, що потрібно хоча б троє вихідних, щоб розірвати ланцюг поширення коронавірусної хвороби, хоча найкращий спосіб був би – повний локдаун на три тижні.

Голова МОЗ сказав, що ліжка в лікарнях заповнюються в геометричній прогресії, станом на 11 листопада хворі займають уже 28 514 ліжок (із загалом можливих 52 тисяч – ред.)

Степанов сказав, що головна мета карантинних заходів – зберегти медичну систему, щоб “не довелось побачити хворих, які помирають на сходах лікарень”.

У якийсь момент він перейшов на емоції так, що почав стукати по столу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *