Вбито адвоката підозрюваного в організації вбивства депутата Держдуми Вороненкова

На Житомирщині вбили адвоката Святослава Пархоменка, який захищав підозрюваного в організації вбивства депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова – Олександра Лося. Про це повідомили  інший адвокат підозрюваних у вбивстві Вороненкова Владислав Добош у Facebookполіція Житомирської області

Владислав Добош: “На жаль, інформацію про загибель Святослава Пархоменка мені підтвердили в Коростишівському райвідділі поліції”.

 За його словами, смерть нібито пов’язана з конфліктом на полюванні.

 “Досить дивна ситуація, знаючи Святослава. І зазвичай полювання – досить зручна ситуація”, – вважає Добош.

Разом з тим, поліція Житомирщини повідомила, що 10 листопада у лісовому масиві на межі Коростишівського та Радомишльського районів під час полювання виник конфлікт між єгерями та мисливцями.

У результаті смертельне вогнепальне поранення отримав директор громадської організації “Радомишльські мисливці”, ще одного чоловіка з тяжким пораненням госпіталізовано.

Поліція: “Попередньо встановлено, що між сторонами виник конфлікт, у ході якого було застосовано вогнепальну зброю. У результаті смертельну травму отримав 41-річний киянин. Також ще одного чоловіка, 52-річного жителя Київської області, було госпіталізованого з тяжким вогнепальним пораненням”.

 Інші учасники конфлікту доставлені до поліції для встановлення усіх причин та обставин події. Усі вони жителі Радомишльського та Коростишівського районів віком від 17 до 55 років.

Попередня кваліфікація події – ст. 15 (Замах на злочин), ст.115 (Умисне вбивство) та ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю) Кримінального кодексу України.

Згідно з даними сайту YouControl, керівником та одним із засновників ГО “Радомишльські мисливці” є Святослав Пархоменко.

 25 жовтня адвокат Святослав Пархоменко, захисник Олександра Лося, підозрюваного в організації вбивства Вороненкова, повідомив, що в перестрілці в Шевченківському районі Харкова був убитий Володимир Борох – один зі свідків у справі про вбивство Вороненкова.

У столичній прокуратурі заявили, що свідчення убитого Бороха не є ключовими у справі про вбивство Вороненкова.

Передісторія:

  • Дениса Вороненкова вбили пострілом у центрі Києва 23 березня 2017 року. Вбивцю Павла Паршова поранив охоронець колишнього російського депутата – і він помер у лікарні.
  • У вбивці Вороненкова був спільник – Ярослав Левенець, із 2012 року він перебуває в розшуку за економічні злочини.
  • Олександр Лось, як вважає слідство, був разом із Левенцем співорганізатором злочину, а саме організовував двох водіїв і кілера.
  • Ярослав Тарасенко був водієм “Ланоса”, в якому приїхав кілер. Його затримали 16 липня 2017 року.
  • У вересні 2017 року генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що замовник убивства перебуває на території Росії і має активні контакти зі злочинними колами та спецслужбами, а “виконавці, переважно, громадяни України”.
  • Пізніше стало відомо, що в організації вбивства підозрюється громадянин Росії Володимир Тюрін – колишній цивільний чоловік вдови Вороненкова Марії Максакової. У березні 2018 року його оголосили в розшук в Україні.
  • 22 жовтня 2019 року Печерський райсуд Києва скасував підозру росіянину Володимиру Тюріну в замовленні вбивства екс-депутата Держдуми РФ Дениса Вороненкова.