Переходить всі межі: українцям вигадають новий тариф

Всі нововведення, які ми спостерігаємо в сфері житлово-комунального господарства, ведуть до того, що незабаром для українців вигадають ще один тариф, пише znaj.ua.

Про це заявив директор Інституту міста Олександр Сергієнко.

«Усі новації зводяться до того, що вводиться новий тариф — абонплата за кожним видом комунальних послуг. Тобто надається послуга чи ні, ви платите. На теплопостачання буде фіксована частка протягом року, яку платитиме споживач. Те ж саме по воді — буде платити незалежно від того, скільки ви спожили. А не платити абонплату можна тільки за умови, що в квартирі нікого не буде 30 днів», — розповів він.

Експерт упевнений, що таке «покращення» неминуче призведе до того, що українцям доведеться платити більше за тарифами. І найчудовіше в цій ситуації те, що несумлінного постачальника послуг покарати буде не так-то просто.

«Для населення законом про ЖКГ вводиться пеня. Якщо монополіст недогрів опалювальні батареї, то споживач може вимагати тільки зменшення платежу. Але будь-яка угода про надання послуг передбачає штрафні санкції. Якщо вони надавалися не в повному обсязі, то постачальник повинен знизити плату і компенсувати незручності. І це повинен бути автоматичний механізм. А в законі так неявно сказано, що споживач повинен йти до суду», — підсумував Сергієнко.