«Україна має всі можливості, щоб відмовитися від поставок вугілля з ОРДЛО» – міністр інфраструктури Омелян

Міністр інфраструктури Володимир Омелян розповів, що Україна має всі можливості для того, щоб відмовитися від закупівель вугілля на непідконтрольних територіях у угруповань ЛНР і ДНР. А покупка вугілля в ОРДЛО – політичне рішення керівництва країни.

Про це Омелян заявив під час неформальної зустрічі з блогерами та експертами.

– Є політичне рішення, що ми купуємо вугілля у тих компаній, які працюють в зоні АТО, на окупованих територіях. “Укрзалізниця” забезпечує доставку цього вугілля. Це пов’язано із забезпеченням поставок вугілля в Україну для наших ТЕС. Там постійно були проблеми, був шантаж з того боку. І ми були змушені взяти людей, які обслуговують ці поставки і працюють на непідконтрольній території, на утримання в “УЗ” і видати їм зарплатні картки. Сьогодні це 30% від тієї кількості працівників, які працювали там до війни – розповів міністр.

Відповідаючи на питання журналіста “Четвертої влади” про те, чи реально технічно відмовитися від закупівель вугілля в ОРДЛО і чи вистачить пропускної здатності українських портів, щоб отримувати достатню кількість імпортного вугілля, Володимир Омелян підтвердив, що така можливість є і Україна цілком могла б відмовитися від закупівель вугілля з ОРДЛО за півроку.

– Загальна пропускна здатність українських портів – 256 млн тонн на рік. У минулому році ми мали загальну перевалку в 140 млн. Так, є деякі фізичні обмеження, тому що площі на складах законтрактовані. Але якби була чітка політична позиція, що нам потрібно забезпечити певний обсяг імпорту вугілля, то у нас для цього є і майданчики, і ресурси, і можливості. Ця проблема вирішується максимум за півроку. Це не суперскладна технологія. Потрібен звичайний майданчик, звичайні ковші, звичайні крани для розвантаження судна і завантаження у вагони на ж \ д гілці. Це не високі технології, і навіть не контейнерна перевалка, яка вимагає спеціальних кранів, – підкреслив Володимир Омелян.

Нагадаємо, в даний момент в Донецькій і Луганській областях народні депутати та ветерани АТО частково блокують залізничне сполучення з окупованою територією і вступають в конфлікти з поліцією.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *