Миролюбні жести Путіна – це лише зміна тактики, – британський політолог

Російській владі і Володимиру Путіну особисто не вдалося здійснити те, що вони задумали у 2014 році. Однак це не означає, що вони відмовилися від своїх планів. Вони їх лише дещо “відкоригували”.

Відтак до публічних заяв Володимира Путіна слід відноситися з певною обережністю. Таку думку висловив британський журналіст і політолог Едвард Лукас у інтерв’ю “Радіо Свобода”.

Я думаю, нам потрібно бути дуже обережними і не сприймати всі заяви Путіна як чисту монету. Тактика Кремля винахідлива, там зовсім не дурні, вони випробовують різні методи, дивляться, що спрацює краще, а що гірше. Що стосується України, то, судячи з усього, в Москві зрозуміли, що здобути повну перемогу їм не вдасться, і зосередили зусилля на тому, щоб в результаті не програти,
– зазначив Едвард Лукас.

При цьому політолог зазначає, що Росія починає зміщувати акценти в питанні щодо України. Адже загибель російських військових на Донбасі викликає хвилю обурення, зважаючи на те, що добитися успіху у цій війні не вдається.

“У цій ситуації, схоже, Кремль зміщує акценти, збираючись перенести їх на внутрішню українську арену. А саме спробувати досягти своїх цілей за допомогою друзів, що залишилися в Києві (з числа олігархів, політиків і так далі). Умовно кажучи, домогтися в Києві того, що не вдалося на полі бою під Маріуполем. Цим, як я думаю, і пояснюються миролюбні жести Путіна – це лише зміна тактики”, – підсумував експерт.