Уряд знову намагається замилити очі: тільки слова і жодних механізмів

Кабмін затвердив порядок переміщення товарів в зоні АТО. На засідання кабміну Гройсман сказав, що потрібно обов’язково залучати громадськість і волонтерів. Після цього написав твіт, що “До процесу контролю залучать громадськість та волонтерів. Про це пише відомий волонтер Роман Донік. Хто залучить? Кого залучить?
Коли я чую ці загальні фрази – потрібно залучити, приходьте контролюйте, я розумію – розмова ні про що на користь бідних. Тобто на камери. Як контролювати, які механізми контролю, який порядок всього цього?
Якщо в найближчі дні, не запрошені конкретні люди (з іменами) і не буде обговорення механізмів контролю, то все це повна нісенітниця. Якщо волонтерам і активістам, дадуть можливість контролювати вантажі на КПВВ, а не дозволу (хто і що може возити), то знову всім буде рулити СБУ і фіскали. А активістів втоплять в рутині перевірок тисяч коробок з презервативами від червоного хреста. І знову все пройде за паперами як дозволені і нічого не значущі вантажі гуманітарної спрямованості. А що не вийде в нахабну впихнути, піде через РФ. Це так працює. Воно завжди так працювало.
Виконавча влада завжди так робить. Дає поконтролювати нічого не значущу ділянку, щоб не лізли в глибокий вир, там де мутяться великі великі справи і великі гроші.
Коли в 15 році з Порохом обговорювалося питання мобільних груп, все почалося з обговорення механізмів і цілей, яких повинні були досягти. Механізм був простий – зробити перевезення невигідним, шляхом знищення або конфіскації транспорту, з подальшою передачею в ЗСУ. Мета для мене була одна – щоб гроші з фур, не осідали в кишенях солдатів на блокпостах. Щоб хабарі не розмивали оборону. Хабарі на блокостах практично перестали осідати, вони стали струмками заходити в СБУ і фіскальну служби за вирішення возити по “білому”. А з транспортом, втрутилися наші найгуманніші суди Донецької й Луганської областей і почали відпускати і вантажі, і фури. А законодавчу ініціативу щодо мобілізації цих фур в армію, в ВР навіть не внесли. Але чим би не закінчилася ця спроба, спроба починалася конструктивно. Інше питання, що фіскали і сбушники перехопили ініціативу і використовували її для своїх схем.
Теж саме зараз. Все буде залежати не від того, хто стоїть на КПВВ, а від того, хто видає документи на проїзд і що пише в документах.
Повірте на слово, перевертати і розвантажувати 20 тонну фуру з дрібними коробками, щоб подивитися що там під стінкою на дні в коробках, які не будуть ні волонтери, ні активісти. А їм доручать саме цю “відповідальну” справу. Щоб зав’язати і вимотати. Контролювати потрібно саме дозвільні документи. Все інше суєта.
Плавали – знаємо.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *