Українець побудував енергоефективний будинок за 2 місяці

Українець за два місяці спорудив енергоефективний термодом, що зовні нагадує юрту. Сферообразна будівля не має кутів і побудована з бетону і пінополістиролу. Покрівля – з бітумної черепиці, а житлова площа такого будинку – 42 “квадрата”.
Два роки тому власник будинку Ілля Коротуненко разом з сім’єю переїхав на постійне місце проживання з Дніпропетровська в Херсон, пише express.ua. Спочатку він хотів придбати тут квартиру, але ціни не радували – за його словами, за однокімнатну в місті просили не менше $ 34 тисяч, а таких грошей у нього на той момент не було.

У пошуках більш бюджетної альтернативи чоловік натрапив на технологію будівництва енергоефективних будинків з пінополістиролу. Підрахував витрати і зрадів: за невеликі гроші можна отримати повноцінне власне житло!

Ілля знайшов фірму, яка будувала подібні будинки і разом з робітниками взявся за роботу: допомагав замішувати бетон, тягав балки. Каркас будинку звели всього за 2 дні, а всього на будівництво та підключення будівлі до комунікацій пішло близько двох місяців і $ 13 тисяч.

На площі в 42 м2 в будинку помістилися кухня-студія, ванна з туалетом, дитяча, і великий передпокій, який трансформується в спальню.

Обслуговування енергоефективного будинку теж в рази дешевше, ніж звичайного: взимку стіни добре зберігають тепло, тому для опалення вистачає невеликого каміна.

энергоэффективный дом в херсоне

“Завантажую невелику в’язку дров і все, в будинку – Африка, – каже Ілля. – Іноді навіть доводиться відкривати вікна, щоб знизити температуру до +24. На всю зиму досить 3,5 куба дров, тобто за весь опалювальний сезон у мене йде близько 2 000 гривень. А коли немає морозів, я взагалі користуюся невеликим електричним обігрівачем потужністю в 1 кВт – його цілком вистачає. “

Експлуатаційний ресурс будинку за словами його господаря, близько 50 років, хоча він упевнений, що будинок протримається значно більше: стіни і утеплювач в них надійно захищені зсередини і зовні, і не бояться ні дощу, ні спеки, ні морозів, ні гризунів.