Чорновіл про «арсенал Рубана»: Цією зброєю важко здійснити теракт – вона не є прицільною

Озброєння, яке перевозив Володимир Рубан, не придатне для прицільних терористичних актів. Цю зброю можна використати для масового ураження на великій відстані.

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив політолог Тарас Чорновіл.

«Я свого часу два роки радянській армії віддав. Трохи знаю, яке вони мали озброєння. Коли ми дивимося на озброєння, яке перевозив Рубан, то воно не придатне для прицільного знищення, терористичних актів проти конкретної людини. Це зброя для достатньо масового ураження на великій відстані», – розповів пан Чорновіл.

Гість програми, навів приклад, що цією зброєю не можна зробити прицільний постріл, аби вбити Президента. Нею можна з Гідропарку, або Лівого берега достатньо прицільно пальнути по площі Конституції перед Верховною Радою, коли там буде проходити, якась акція протесту і у вибуху звинувачувати кого завгодно.

«Варіант Закарпаття мені видається дуже реалістичним. Але варіант неприцільного удару по більшій масі людей, то така зброя годиться до цього. Зброя може вбити в Раді багато людей, якщо вона влучить у скляний купол. Без пристрілок вірогідність такого попадання – мінімальна», – відзначив пан Чорновіл.

Крім того, Тарас Чорновіл розповів, що наразі ніхто не оприлюднив переліку всієї зброї, яка була вилучена.

Затриманий за перевезення зброї з окупованої території Донбасу та за підозрою в підготовці масштабних терактів керівник Центру визволення полонених “Офіцерський корпус” Володимир Рубан є лише “пішаком”. Можливі більш гучні затримання. Про це в ефірі “5 каналу” сказав заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука.

“Я не сумніваюся в тому, що Рубан – це пішак. Медійний персонаж – не більше того. От просто створене медійне обличчя людини. А сама собою ця людина – нуль повний. Це як маріонетка, якою керують інші. Хочу вірити в те, що за ті місяці, поки тривала ця спецоперація, відстежені всі його зв’язки і вертикальні, і горизонтальні. І я маю певні обґрунтовані сподівання, що це лише початок операції. Далі буде. І можна тільки уявити, в якому стані перебуває все це кодло”, – зазначив Тука.

Він упевнений, що Рубан діяв не самостійно, були спільники.

“Це (що він може знати) залежить від того, які в нього були зв’язки. Я цього не знаю. Він 100% знав, бо віз не для себе, не для особистого використання. І я ніколи не повірю, що він сам намагався вчинити такі терористичні акти. Це діяла група людей, і не просто терористи, як ми їх собі уявляємо. Там є і політичне крило, політичне угрупування, бо всі ці подальші дії, вони мали бути кимось керовані, мали призвести до якихось керованих наслідків. Розробляють зазвичай певні сценарії поведінки суспільства, як треба правильно підводити суспільство до тих чи інших реакцій”, – сказав Тука.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *