У світі щодня нові антирекорди захворюваності коронавірусом, а чого чекати в Україні

Рекорди за кількістю заражених та госпіталізованих, карантин, брак тестів – здається, у 2022 році коронавірус спалахнув сильніше, ніж раніше. Після зимових канікул чергова хвиля пандемії накрила навіть країни із високим рівнем вакцинації.

Всесвітня організація охорони здоров’я налаштована песимістично, наголошуючи, що в найближчі два місяці Омікроном може заразитися половина населення Європи та Центральної Азії. Зростає захворюваність і в Україні.

То що зараз відбувається у світі і чого найближчими тижнями чекати українцям.

Найближчих шість-вісім тижнів більш ніж половина населення Європи заразиться Омікроном, заявив глава європейського відділення Всесвітньої організації охорони здоров’я Ханс Клюге. Понад 100 країн уже страждають від цього штаму. Через мутації він легше закріплюється на клітинах людини, тому заражаються навіть перехворілі та вакциновані, кажуть лікарі.

За даними ВООЗ, тільки за останні сім днів у всьому світі заразилися понад 15 мільйонів людей – порівняно з попереднім тижнем захворюваність зросла на 55%.

Про збільшення кількості заражених повідомили усі регіони, за винятком Африки, де захворюваність знизилася на 11%. У Південно-Східній Азії зростання нових випадків коронавірусної інфекції виявилося найвищим, минулого тижня воно підскочило на 418%. За ним йде регіон західної частини Тихого океану – 122%.

США

Ця країна є лідером за кількістю нових заражених. У понеділок, 10 січня, влада заявила про 1,35 млн випадків COVID-19. Це найвищий щоденний показник у світі. Як зазначає агентство Bloomberg, це лише ті, хто офіційно пішов на лікарняний. Багато хто робить експрес-тести і не повідомляє про позитивні результати, побоюючись залишитися без зарплати.

Кількість госпіталізованих пацієнтів також досягла рекордно високого рівня, збільшившись удвічі за три тижні, повідомляє Reuters. У понеділок було госпіталізовано понад 136 тисяч осіб, що вище за показники січня минулого року (132 тисячі).

В американських лікарнях зараз перебуває стільки пацієнтів із COVID-19, як ніколи раніше від початку пандемії. За даними МОЗ за вівторок, 11 січня по всій країні, населення якої становить 329,5 млн осіб, такими хворими зараз зайнято 146 тисяч ліжок, або трохи більше 20% усіх доступних ліжок у клініках США. Для порівняння: за даними ЗМІ, рік тому хворими на ковід було зайнято 142 тисячі ліжок

Головний американський інфекціоніст Ентоні Фаучі вважає, що зрештою нікому не вдасться уникнути зараження новим штамом. Проте вакциновані люди перенесуть його легше. “Омікрон з його надзвичайним, безпрецедентним ступенем передачі, зрештою, знайде практично всіх”, – зазначив він.

Франція

Тяжка ситуація з коронавірусом і в Європі – лише у Франції за добу, 11 січня, зафіксували 368 149 нових випадків інфікування. Це найвищий показник за період пандемії. Попередній максимум у 332 252 випадки був 5 січня.

Президент країни Еммануель Макрон заявив в інтерв’ю газеті Le Parisien, що хоче настільки ускладнити життя тих, хто відмовляється від вакцини, видавивши їх із громадських місць, щоб вони все одно зробили щеплення.

І, зважаючи на все, до цього і йде: на тлі нової хвилі захворюваності французький сенат схвалив законопроєкт, згідно з яким COVID-перепустку зможуть отримати лише вакциновані громадяни. Зараз документ видають і за наявності негативного тесту або довідки про перенесену хворобу. Вакцинна перепустка буде обов’язковою для доступу до музеїв, театрів, кафе, ресторанів і під час поїздок на далекі відстані.

МОЗ також скорочує проміжок часу між ревакцинаціями з чотирьох до трьох місяців після останнього щеплення. Крім того, з 15 січня повнолітні громадяни, які пройшли перший курс вакцинації понад п’ять місяців тому, мають зробити додаткове щеплення. Інакше їхній сертифікат не будет вважатися чинним.

А що в Україні?

Останніми днями в Україні також відзначається значний сплеск захворюваності. Наприклад, за добу 13 січня приріст досяг 10 476 нових підтверджених випадків хвороби. Для порівняння, наприкінці грудня цей показник тримався на рівні двох-трьох тисяч. В результаті 13 січня до “помаранчевої” зони перейшли три області – Сумська, Херсонська та Івано-Франківська.

Вчені Національної академії наук прогнозують, що нова хвиля буде набагато стрімкішою за попередні. Такого висновку вони дійшли на підставі динаміки виявлень хворих та кількості позитивних ПЛР-тестів, які збільшилися на 40% від мінімуму кінця грудня. На динаміку епідемії також можуть вплинути відкриття шкіл після канікул та сезонність.

Доктор медичних наук Сергій Крамарєв також вважає, що нова хвиля захворюваності почнеться ось-ось – вже в середині січня. При цьому вона буде в рази сильнішою за попередні. На піку можуть фіксувати до 40 тисяч випадків на добу.

“Я думаю, причина нової хвилі захворюваності – нашарування двох факторів: свята та Омікрон. Свята, контакти тощо – реалізація всього цього зазвичай відбувається через два тижні. Звичайно, кількість виявлених випадків наприкінці січня має бути більшою. Плюс зараз в Україні вже є Омікрон, який дуже швидко поширюється”, – зазначив він

Фахівець зазначає, що офіційна статистика не відображує реальної кількості хворих. Це пов’язано з тим, що в Україні тестування проводиться не так масово, як у західних країнах.

“50 тисяч на день – це навряд чи. 20 тисяч, можливо, 40 тисяч. Але це залежить від кількості протестованих. Чим більше тестуватиметься, тим більше виявлятиметься. Це суто технічна причина”, – резюмував він.

Незважаючи на очевидне зростання захворюваності і низький відсоток вакцинованих, українська влада поки що не планує посилювати карантинні обмеження. Хоч нещодавно головний санітарний лікар Ігор Кузін натякнув, що через поширення “омікрону” локдаун в Україні все ж можливий.

Що буде далі – передбачити складно. Але зрозуміло одне: вже за кілька тижнів біля лікарень знову зберуться черги зі швидких із COVID-хворими. Як показує практика західних країн, уникнути нового спалаху захворюваності не вдасться. Однак мінімізувати ризики можна лише завдяки вакцинації та дотриманню карантинних обмежень.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram