Україна планує впровадити податок на викиди СО2

Україна планує впровадити податок на викиди СО2, гроші від якого підуть на енергоефективні заходи та розвиток відновлюваної енергетики в країні.

Про це стало відомо за підсумками зустрічі української делегації на чолі з міністром енергетики Олексієм Оржелем разом з Єврокомісаром з питань енергетики Кадрі Сімсон. Зустріч пройшла в Абу-Дабі в рамках десятої асамблеї Міжнародного агентства з відновлюваних джерел енергії (IRENA), повідомляє пресслужба міністерства в Facebook.

 “Європа поставила амбітну мету стати кліматично нейтральною. Тому зараз в ЄС приділяють особливу увагу розвитку ВДЕ. Україна, в свою чергу, теж напрацьовує концепцію “зеленого” енергетичного переходу і планує ввести податок на СО2, кошти з якого будуть витрачені на енергоефективні заходи“, – йдеться в повідомленні відомства.

 Олексій Оржель зі свого боку подякував Кадрі Сімсон за підтримку в тристоронніх газових переговорах. За його словами, транзит газу через територію України став запорукою енергетичної стабільності як нашої держави, так і ЄС.

“Після переговорів щодо транзиту газу, Україна може сфокусуватися на енергії майбутнього, розвитку відновлюваної енергетики та енергоефективності. ЄС надасть свою підтримку”, – зазначила Сімсон. Також єврокомісар подякувала Оржелю за конструктивну позицію в процесі газових переговорів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *