Нові тарифи на розподіл газу: що треба знати споживачам про оплату послуги

Економити газ марна справа? Все одно придумають нові “заморочки”. Тепер це мінімальні обсяги споживання

Тарифи залежать від регіону, кількості споживачів та розміру витрат для сталого функціонування газорозподільних систем.

“Сума в платіжці за розподіл газу залежить від об’ємів спожитого палива. За основу береться об’єм використаного палива за попередній період (на 2022 рік це період з 1 жовтня 2020 року по 30 вересня 2021 року), який ділиться на 12 і множиться на тариф місцевого Оператора ГРМ”, – йдеться в роз’ясненні.

Споживачам нагадали про мінімальні обсяги споживання, визначені постановою НКРЕКП:

39 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується тільки для приготування їжі;
126 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується для підігріву води та приготування їжі;
314 кубометрів – для об’єкта побутового споживача, на якому природний газ використовується комплексно, у тому числі для опалення, або об’єкта споживача, що не є побутовим.
Навіть за меншого споживання нараховуватимуть саме ці мінімальні обсяги.
Якщо користувач не користується газовим котлом і не хоче переплачувати – він має звернутися до свого Оператора ГРП із заявою про відключення котла, а також змінити категорію споживання у договорі про розподіл газу.

“Проте слід звернути увагу, що зміна групи споживання вплине на нарахування за розподіл лише на майбутні періоди (тобто, з 1 січня наступного року). Розраховані об’єми за минулий період залишаться на рівні діючої на той період групи споживання”, – йдеться у повідомленні.

Не платити за розподіл газу можуть ті домогосподарства, яким офіційно припинили його постачання й це підтверджено відповідним актом. Тим споживачам, які не хочуть платити за послугу, мають написати заяву й розірвати договір. Якщо газопостачання буде необхідно відновити – за це треба буде сплатити додатково.

Розподіл газу в Україні
У жовтні газорозподільні компанії опублікували на своїх сайтах проекти тарифів на 2022 рік, в яких пропонується підняти ціни на послугу з розподілу газу від 30% до більш ніж в 4 рази.
Компанії пропонували, щоб середній тариф на розподіл по країні виріс з нинішніх 1,44 грн за куб. м до 4,14 за куб. м.
Згодом НКРЕКП зазначила, що затверджує не бажані тарифи та наміри окремих компаній, а виключно економічно обґрунтовані тарифи, які відповідають інтересам усіх учасників ринку природного газу та споживачів.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram