Економіст: Проблема України – не дефіцит харчових продуктів, а відсутність грошей у громадян

Економічний експерт Віктор Скаршевський прокоментував ймовірність запровадження в Україні карток на харчові продукти та зазначив, якими факторами це зумовлено. Свою думку він висловив у програмі Мирослави Бобровської «Як насправді?».

«Проблема України – не дефіцит харчових продуктів, а відсутність грошей у громадян. На жаль, продуктові картки цієї проблеми не вирішать. А вона справді є: за даними ЮНІСЕФ, зараз в Україні недоїдають 10 мільйонів людей. Але реальна цифра, швидше за все, більша, адже у нас лише 10 мільйонів пенсіонерів отримують пенсію нижчу за фактичний прожитковий мінімум. То що ж – третій частині населення роздавати продуктові картки? Це підхід до проблеми не з того боку», – вважає Віктор Скаршевський.

Він нагадав, що радник президента Олег Устенко запропонував запровадити картки лише після різкого подорожчання харчових продуктів.

«Але розв’язувати проблему недоїдання потрібно зараз, а не тоді, коли продукти подорожчають. Йдеться не про захист від інфляції, а про захист від бідності. Боротися з цією проблемою дуже просто – потрібно ухвалювати нормальний бюджет, у якому офіційний прожитковий мінімум відповідає фактичному. Адже всі соціальні виплати прив’язані до нього», – каже Віктор Скаршевський.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram