Студенти звернулися до уряду: плутанина зі стипендіями

Студенти вже незабаром отримають рейтингові списки за результатами зимової сесії. Але вони досі не знають, який там буде відсоток стипендіатів, бо навіть Міністерство освіти не може в цьому до кінця розібратись.

Текст публікації Студентського уряду LNU:

Ось вже зовсім скоро ми з вами отримаємо рейтингові списки за результатами зимової сесії. І це круто. Але досі невідомо, що там буде з відсотком стипендіатів, бо навіть Міністерство не може в цьому до кінця розібратись.

Ми ж спробуємо вам пояснити як то так вийшло і чи вартує шукати зраду. Питання стипендіального забезпечення Кабінет Міністрів України регулює за допомогою двох постанов: №882 від 12.07.2004 (нам вона цікава передусім пунктом щодо ліміту стипендіатів) та №1047 від 28.12.2016 (саме ця постанова визначає розміри академічних стипендій).

Коли 1 вересня більшість ЗМІ радісно писали про збільшення стипендій, оминаючи зменшення ліміту стипендіатів, вийшла постанова №933 яка внесла зміни у дві вищезазначені базові постанови.

Відповідно – зменшивши ліміт із 40-45% до 35-40% та збільшивши розмір академічних стипендій – ординарна академічна стипендія з 1 січня складає 2000 гривень. В постанові було зазначено, що зміни набувають чинності з 1 січня 2022 року.

Зменшення ліміту спричинило неабиякий резонанс серед студентів, органів студентського самоврядування та профільних профспілок. І тоді вийшла постанова №1256 від 02.12.2021, яка повернула ліміт до “довересневих” часів – 40-45%. Зміни стали діяти 9 грудня. Однак нова груднева постанова жодним чином не скасовувала постанову попередню — вересневу.

Тому після 22 днів законної дії, постанова втратила юридичну силу та відправилась в урядовий архів, і вже з 1 січня набула чинності постанова №933 з новими розмірами стипендій і зменшеними лімітами стипендіатів.

І тут у вас може виникнути питання, а навіщо було випускати постанову, яка була чинною трохи більше трьох тижнів? У нас є відповідь — це або незлагодженість у роботі Кабінету Міністрів, або службова недбалість і саботаж.

У будь-якому випадку зменшений ліміт стипендіатів позбавить десятки студентів можливості отримувати академічну стипендію (яка навіть попри підвищення все одно є меншою за прожитковий мінімум).

Тому ми звертаємось до Кабінету Міністрів України із проханням негайно прийняти постанову, яка би повернула ліміт стипендіатів до рівня 40-45% вже найближчими тижнями.

Більше новин читайте на сайті “Діловий Переяслав”

Відвідайте новий сайт БЕЗКОШТОВНИХ ОГОЛОШЕНЬ “Діловий Переяслав”.  Підписатися на наш сайт можна у Telegram