Loading...

У ROSHEN ЗАЯВИЛИ, ЩО ЗА ПЕРЕВІРКАМИ І АРЕШТОМ МАЙНА ЛИПЕЦЬКОЇ ФАБРИКИ СТОЇТЬ ПУТІН

В корпорації звинуватили російського президента в тому, що змушені були звільнити 1100 співробітників.

За перевірками, кримінальними справами і арештом майна Липецької фабрики Roshen стоїть президент Росії Володимир Путін. Про це заявив президент української кондитерської корпорації В’ячеслав Москалевський, передає прес-служба Roshen. “Виступ пана Путіна на засіданні клубу “Валдай” лише підтвердив для нас те, що ми і так знали ще з 2014 р. – за всіма перевірками, кримінальними справами і арештом майна, через яке ми не можемо продати фабрику, стоїть він. Ось кому повинні зателефонувати 1100 звільнених співробітників, громадян РФ, яких нам довелося скоротити через спад виробництва”, – зазначив Москалевський. Президент Roshen додав, що Путін тримає липецькі активи корпорації в заручниках на території РФ.

 Москалевський здивований, що “така велика фігура, як президент Російської Федерації, цікавиться такими дрібними речами, як життєдіяльність нашої фабрики в Липецьку”. “Більше того, ми були кращої думки про його спецслужби, оскільки вони повинні були сповістити його про те, що Петро Олексійович не є власником Липецької фабрики, адже він підписав договір про передачу своєї частки в “Рошен” в незалежний траст в січні цього року”, – сказав президент компанії. Нагадаємо, що податкова інспекція Росії вимагала від фабрики сплати податку, пені, штрафу і відсотків в загальній сумі 374,420 млн рублів. У відповідь фабрика звернулася в арбітражний суд з позовом про визнання незаконним рішення податкового органу і попросила суд прийняти забезпечувальні заходи.

Виробництво на Липецькій фабриці за 2015 рік впало у чотири рази. Президент Росії Володимир Путін  у ході засідання клубу “Валдай” заявив, що прибутки від фабрики “Рошен” у Липецьку переказуються за кордон. “Фабрика працює, працює ритмічно, виплачує зарплату, отримує прибуток і немає ніяких обмежень, пов’язаних із використанням цього прибутку, в тому числі й з переказом його за кордон”, – сказав Путін. За його словами, Росія прагне поважати право власності й поважати іноземних інвесторів, у тому числі з України. Він додав, що на фабриці були проблеми з неповерненням ПДВ, і судові органи запровадили обмежувальні заходи.

Українська кондитерська корпорація «Roshen», що належить президентові України Петру Порошенко, в 2014-2016 роках отримала 72,06 млн дол. Дивідендів від виробництва на російській Липецької кондитерської фабрики. З цієї суми, за повідомленням прес-служби корпорації, до державного бюджету України було перераховано податки в розмірі 125,63 млн грн.

Прес-служба також заявила, що залишок коштів з цієї суми корпорація відправила на благодійність, зокрема, 165,9 млн грн – на будівництво київського театру на Подолі, який планується відкрити навесні 2017 року, 54 млн грн – на допомогу національної дитячої спеціалізованої лікарні і поліклініці «Охматдит», 17,1 млн грн – на будівництво вольєрів в Черкаському зоопарку.

Як відомо, Петро Порошенко на час президентства передав свою частку (85%) в так званий сліпий траст під управлінням інвестиційного банку «Rothschild». Решта акцій «Roshen» належать генеральному директору корпорації В’ячеславу Москалевський (13%) і чотирьом менеджерам корпорації (по 0,5%).

На початку квітня цього року вибухнув «офшорний скандал» через оприлюднення матеріалів розслідувань Центру з дослідження корупції та організованої злочинності (OCCRP), фігурантами яких стали провідні політики багатьох країн, в тому числі – президент України Петро Порошенко. Згідно з отриманою з журналістських кіл інформації, він заснував три офшорні компанії з управління активами, включаючи кондитерську корпорацію «Roshen», але не вніс відомості про це в свої майнові декларації.

При цьому радники Порошенко запевняли, що офшори створювалися не з метою ухилення від сплати податків.

Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *